Yeni tasarım ve içeriğiyle okurlarıyla buluşan Türkiye’nin en köklü inşaat dergisi olan İnşaat Dünyası dergisi, Türkiye’nin lokomotif sektörü olan inşaat ve yapı sektörünün uluslararası gelişimini ana misyonu olarak görür ve yıllardır ödün vermediği yayıncılık çizgisini sürekli geliştirerek bu misyonu gerçekleştirmeyi hedefler.

Mosbuild 2012 bu yıl iki hafta

Rusya’nın en geniş kapsamlı yapı ve inşaat fuarı olan Mosbuild 2012 için rezervasyon başvuruları devam ediyor. Geçen yıl Nisan 2011’de gerçekleştirilen fuara 2472 firma ve 104,648 ziyaretçi katılmıştı. Bu yılki fuarda daha yüksek bir katılımcı oranına ulaşılması bekleniyor.

Genel Mosbuild formatının aksine, bu yılki fuar aynı merkezde ancak iki ayrı haftaya yayılarak gerçekleştirilecek. Birinci hafta 2-5 Nisan’da, ikinci hafta ise 10-13 Nisan tarihleri arasında yapılacak.

FARKLI BAŞLIKLAR

Fuar ilk haftasında Dizayn ve Dekor konu başlığı ile banyo, seramik, seramik teknolojileri, kapı ve kilit, kaplama, duvar dekorasyonu, decotex ve boya sektörlerine ev sahipliği yapacak.

İkinci haftada ise Yapı ve Mimarlık konu başlığı ile yapı ve inşaat sektörü üzerinde durularacak ve yapı malzemeleri, pencere, PVC, nalburiye, ısıtma ve soğutma, aydınlatma, elektrik, doğal taş ve iç dekorasyon sektörleri bir çatı altında toplanmış olacak.

BİRİNCİ SINIF PAZAR

Proje Direktörü Ruzanna Sarkisova, 2012 planları konusunda şunları söyledi: “Gelecek yıl için alınan mekan düzenlemesi kararımız, bize MosBuild fuarını ilerletmek için başka fırsatlar sağlayacak. Daha önce ziyaretçilerin iki fuar alanı arasında kaybettikleri zamanı onlara kazandırmak ve verimli bir iş gezisi geçirmelerine yardımcı olmak için iki farklı haftalık bir fuar yapılandırdık. Bu değişim büyük ölçekli yatırım ve kalkınma projesinin bir parçası ve pek çok açıdan başarılı olan bir fuara sahip olmak ve onu geliştirmek çok heyecan verici. Ben planlarımızı gerçekleştireceğimize eminim ve yaptığımız herşeyin merkezine katılımcılarımızı koymaya da devam edeceğiz. MosBuild, iş anlaşmaları için 1. sınıf bir pazardır ve bağlılığımız onu her sene daha iyi yapmak içindir.”

FUARDA HAFTALARA GÖRE SEKTÖRLERİN DAÐILIMI

Dizayn ve Dekor (2-5 Nisan)

Banyo

Seramika

Seramik Teknolojileri

Kapı ve Kilit

Yer Kaplamaları

Duvar dekorasyonu

Ev Tekstili

Boya ve Teknolojileri

Yapi ve Mimari (10-13 Nisan)

Yapı ve İnşaat Materyalleri

Isıtma ve Soğutma

Kapı ve Pencere

Aydınlatma&Elektrik

Nalburiye

Yapı Kimyasalları

Doğal Taş

İç Dekorasyon