Yeni tasarım ve içeriğiyle okurlarıyla buluşan Türkiye’nin en köklü inşaat dergisi olan İnşaat Dünyası dergisi, Türkiye’nin lokomotif sektörü olan inşaat ve yapı sektörünün uluslararası gelişimini ana misyonu olarak görür ve yıllardır ödün vermediği yayıncılık çizgisini sürekli geliştirerek bu misyonu gerçekleştirmeyi hedefler.

Osram Türkiye Tyumen Stadyumunu aydınlattı

1986 yılından beri hizmette olan Tyumen Stadyumu’nun FIFA ve UEFA standartlarına uyum çalışmaları kapsamındaki aydınlatma tasarımı Osram Türkiye tarafından gerçekleştirildi. Rusya’da yer alan Tyumen Stadyumu’nun yenilenme çalışmaları, özellikle stadın maç olmadığı zamanlarda da faal olmasını sağlamak amacıyla düzenlendi. Bu kapsamda, stada sağlık birimleri, spor ve jimnastik salonları, yüzme havuzu, saunalar ve restoran eklendi. Stadın aydınlatma tasarımı ise Osram Türkiye tarafından başarıyla gerçekleştirildi.

Aydınlatma tasarımında, gruba bağlı Siteco ve Traxon markalı ürünler kullanıldı. Aydınlatma tasarımı ile hedef; Tyumen Stadyumu’nun mimari yapısını ön plana çıkararak fark yaratmaktı. Dış cephede uygulanan LED teknolojisi ile iki farklı senaryo yaratıldı; standart ve özel günler arasındaki farklılıklar ortaya kondu. Binanın karakteristik yapılarını ön plana çıkaran aydınlatma tasarımında; bina girişi aydınlatması, bina ile beraber düşünülerek hareket edildi. Sonuç olarak ortaya çıkan mimari aydınlatma, akşam binanın bütünlüğünü vurgulamakla beraber, sanatsal tarafını da ön plana çıkararak, şehir için önemli olan bu binanın etkisini daha da artırdı. Işık rengi seçilirken özellikle binanın işlevselliği ve şehir için önemi dikkate alındı. Uygulamada yer alan çapraz linyelerin ortaya çıkarılması ile Tyumen Stadyumu yeni ve modern bir görünüme kavuştu.