Yeni tasarım ve içeriğiyle okurlarıyla buluşan Türkiye’nin en köklü inşaat dergisi olan İnşaat Dünyası dergisi, Türkiye’nin lokomotif sektörü olan inşaat ve yapı sektörünün uluslararası gelişimini ana misyonu olarak görür ve yıllardır ödün vermediği yayıncılık çizgisini sürekli geliştirerek bu misyonu gerçekleştirmeyi hedefler.

Realty World’den gayrımenkul danışmanlık

Realty World Türkiye, Boğaziçi Üniversitesi Gayrimenkul Danışmanlığı Programı ile nitelikli gayrimenkul danışmanı ihtiyacını karşılıyor. Garanti Koza bünyesinde 2007’den bu yana faaliyet gösteren firma, geçen yıl 570 kişiye mesleki eğitimi verdi.

Realty World Türkiye Akademi ve Boğaziçi Üniversitesi tarafından ortaklaşa hazırlanan eğitim programını tamamlayanlar Realty World ofislerinde üniversite mezunu gayrimenkul danışmanı olarak çalışmaya başladı.

Türkiye genelinde hizmet veren 139 franchise ofisinde nitelikli danışman ihtiyacının giderek artmasından hareket eden Realty World, Boğaziçi Üniversitesi Yaşamboyu Eğitim Merkezi (BÜYEM) ile birlikte sürdürdüğü projeyle 2011’de de 570 danışman ve brokerı diplomalı yapmış oldu.

Realty World yöneticileri ve Boğaziçi Üniversitesi öğretim görevlileri tarafından tasarlanarak uygulanan eğitim programı teorik bilgilerin yanı sıra uygulama alanlarını da kapsayan üç ana başlıktan oluşuyor. Gayrimenkul Sektörü, Pazarlama- Satış ve Mesleki Bilgi konularına odaklı eğitim programı, 2008 yılından bu yana haftada 5 gün toplam 40 saat olarak uygulanıyor.

13 İLDE 2 BİN KİŞİYE EÐİTİM

Her ay 50 kişiye eğitim verdiklerini söyleyen Realty World Türkiye Eğitim ve Franchise Yöneticisi Gürkan Akkuş, yeni dönemde 13 ilde 2 bin kişiye eğitim vermeyi hedeflediklerini söyledi.

Akkuş, “2010 yılını 70 franchise ofisi ile kapatmamız, bugün 139 ofise sahip olmamız başarımızın bir göstergesi. BÜYEM ile birlikte yürüttüğümüz bu programla her ay iki emlak danışmanlığı kursu ve ayda bir defa da ofis sahipleri için Ofis Yöneticiliği kursu açıyoruz” diye konuştu.