Yeni tasarım ve içeriğiyle okurlarıyla buluşan Türkiye’nin en köklü inşaat dergisi olan İnşaat Dünyası dergisi, Türkiye’nin lokomotif sektörü olan inşaat ve yapı sektörünün uluslararası gelişimini ana misyonu olarak görür ve yıllardır ödün vermediği yayıncılık çizgisini sürekli geliştirerek bu misyonu gerçekleştirmeyi hedefler.

TÇMB taleplerini Yıldız’a iletti

Türkiye Çimento Müstahsilleri Birliği (TÇMB), 2011 yılı değerlendirmesi ve yeni yıldaki düzenlemeler ile ilgili Enerji Bakanı Taner Yıldız’la görüştü.

Birliğin Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Güçlü, Başkan Vekili Celal Çağlar ve Genel Koordinatör Oğuz Tezmen ile diğer üyeleri görüşmede enerji verimliliği, yüksek enerji fiyatları, maden kanun uygulama yönetmeliği ve atık yönetimi ile ilgili sektörün sorun ve beklentilerini dile getirdi.

Sektör maliyetlerinin yüzde 40’ının yakıt, yüzde 25’inin ise elektrik olmak üzere yaklaşık yüzde 65’ni enerjinin oluşturduğunu belirten TÇMB başkanı Güçlü, yeni yürürlüğe giren elektrik tarifelerinin sektörü kötü yönde etkilediğini bildirdi. Güçlü, özellikle gece tarifelerinde % 46,1 olarak gerçekleşen fiyat artışına dikkat çekti.