Yeni tasarım ve içeriğiyle okurlarıyla buluşan Türkiye’nin en köklü inşaat dergisi olan İnşaat Dünyası dergisi, Türkiye’nin lokomotif sektörü olan inşaat ve yapı sektörünün uluslararası gelişimini ana misyonu olarak görür ve yıllardır ödün vermediği yayıncılık çizgisini sürekli geliştirerek bu misyonu gerçekleştirmeyi hedefler.

Treysan

1975’te IC Holding bünyesinde kurulan Treysan Prefabrik Çelik Yapılar Sanayi ve Ticaret A.Ş., 2012’ye de sektördeki yerini sağlamlaştıracak çalışmalarla giriyor. 18.000 m² kapalı alanda üretim yapan firma 600.000 m² üretim kapasitesiyle firma, 2003’te 3.500 m² kapalı alana kurduğu ikinci fabrikasında “Kaynaksız Teknoloji” üretimini sürdürüyor.

Treysan Yaşam Konteynerleri, Prefabrik Çelik Binalar ve Ön Üretimli Çelik Yapılar olarak 3 ana grupta ürünler sunan firma; işçi ve mühendislik şantiye kampları, askeri kamplar, deprem konutları, acil durum kampları, insani yardım amaçlı kamplar, mülteci kampları, fabrika ve depolar, okullar, hastaneler gibi değişik kullanım alanlarına hizmet veriyor.

Türkiye Prefabrik İhracatının %25’ni gerçekleştiren Treysan üretiminin yaklaşık %80’i oranında ihracat ağırlıklı olarak çalışıyor.

Treysan’ın son dönem büyük projeleri arasında Kazakistan’da kurulan, 80.000 m² toplam alana sahip TCO – Second Generation 8.000 kişilik kamp projesi, Umman’da Blue City Projesi 8.000 kişilik kamp tesisleri, Irak’ta Kellog Brown & Root ile 8.000 adet yaşam konteynır projeleri bulunuyor.

SIRBİSTAN’DAN AFGANİSTAN’A

Firma geçen yıl Türkmenistan South Youlaten gaz projesi kampı, Rusya Pulkova havaalanı projesi kampı, Polonya Varşova metro projesi kampı, Umman Salalah havaalanı projesi ofis binaları, Azerbaycan Bakü Haydar Aliyev havaalanı kampı ve Akademi Binası, Sırbistan Avrupa Birliği Destekli Anaokulu projeleri, Afganistan Camp Sullivan askeri kampı, Irak Basra rafineri projesi kampı, Türkmenistan fabrika binaları, Bahreyn ABD Üssü kampı, Gürcistan HES projesi kampı, Cezayir In Sallah gaz projesi kampı ve Türk Kızılayı ve İstanbul Özel İdaresi Mevlana Evleri projelerine başladı.

Firma ürünlerinde, Türkiye’de bir ilk olan ve kaynak kullanılmadan üretilen çatı makasları ve duvar panelleri kullanılıyor. Kendi tesislerinde robot teknolojisi ile üretilen Robotruss (çatı makasları) ve Robopanel (duvar panelleri) prefabrik yapılarda, villa inşaatları ve bina çatılarında kullanım için gerekli her türlü özelliğe sahip.

VAN’A YARDIM ELİ

Treysan, Van Depremi’nde kullanılmak üzere 3000 Mevlana Evi ve 3000’in üzerinde Acil Yaşam üniteleri sağladı. Felaketin ardından oluşan yıkım nedeniyle kullanılamayan okul binaları açığını kapatmak için 22 gün gibi kısa bir sürede toplam 880 öğrencili, 11 derslikli, laboratuarından kütüphanesine, kantininden ön saha ve çevre düzenlemesine, tam teçhizatlı Nezahat Çeçen İlköğretim Okulu da 2 Ocak’ta eğitime açıldı