Yeni tasarım ve içeriğiyle okurlarıyla buluşan Türkiye’nin en köklü inşaat dergisi olan İnşaat Dünyası dergisi, Türkiye’nin lokomotif sektörü olan inşaat ve yapı sektörünün uluslararası gelişimini ana misyonu olarak görür ve yıllardır ödün vermediği yayıncılık çizgisini sürekli geliştirerek bu misyonu gerçekleştirmeyi hedefler.

Yapı Fuarı-Turkeybuild fuar takvimi belli oldu

Yapı-Endüstri Merkezi (YEM) tarafından 35 yıldır düzenlenen Yapı Fuarları – Turkeybuild; bu yıl da yerli ve yabancı yapı sektöründeki firmaların buluşacağı fuarlar düzenleyecek. İstanbul, Ankara ve İzmir’de düzenlenecek fuarlarda son yıllarda öne çıkan ince yapı ve dekorasyon malzemeleri önemli bir yer tutacak.

Fuarlarda bu yıl da üretici firmalar, meslek odaları, üniversitelerin mimarlık, mühendislik ve güzel sanatlar bölümleri, dernekler, kamu kuruluşları ve sektör yayınları bir araya gelecek. Fuarlar, düzenlenecek konferans, seminer, sergi vb. etkinlik programlarıyla da yapı dünyasına ışık tutmaya devam edecek.

İSTANBUL

Fuarların ilki İstanbul’da 2 Mayıs – 6 Mayıs tarihlerinde gerçekleşecek. 35. Yapı Fuarı – Turkeybuild İstanbul isimli fuar Büyükçekmece’deki Tüyap Fuar ve Kongre Merkezi’nde olacak.

ANKARA

Ankara’nın en büyük fuarı olma özelliğini taşıyan 25. Yapı Fuarı – Turkeybuild Ankara da 20 – 23 Eylül tarihleri arasında Altınpark Expo Center’da gerçekleşecek. Fuarda özellikle kamu yatırımlarında karar vericilere sektörün dev markalarındaki gelişme ve yenilikleri görme imkânı sağlanarak 2012’de de bölgedeki mimar, mühendis ve son kullanıcılar bir araya gelmiş olacak.

İZMİR

YEM’in son yapı fuarı ise 11-14 Ekim tarihleri arasında İzmir’de gerçekleştirilecek. 18. Yapı Fuarı– Turkeybuild İzmir, İzmir Uluslararası Fuar Alanı’nda olacak. Geçen yıl %30 büyüyerek, 19.500 m²’ye ulaşan sergileme alanı ile Ege ve Akdeniz Bölgesi’nin en büyük sektörel buluşması olacak fuar, İstanbul’dan sonra sergileme alanı bazında 2. büyük sektör buluşması olma özelliğini taşıyor.