Yeni tasarım ve içeriğiyle okurlarıyla buluşan Türkiye’nin en köklü inşaat dergisi olan İnşaat Dünyası dergisi, Türkiye’nin lokomotif sektörü olan inşaat ve yapı sektörünün uluslararası gelişimini ana misyonu olarak görür ve yıllardır ödün vermediği yayıncılık çizgisini sürekli geliştirerek bu misyonu gerçekleştirmeyi hedefler.

Adell Yönetim Kurulu Başkanı Recep Ali TOPÇU “Rekabet edebilir donanıma sahip olmadan uzun ömürlü olmak imkansız”

Recep Ali TOPÇU: Armatür ve mekanik tesisat ürünler kategorisinde üretim, ürün kalitesi, servis kalitesi gibi Avrupalı rakipler ile aramızda bir fark kaldığı söylenemez. Uzakdoğu’nun cazibesinin kaybolması itibariyle ülkemizin bu yönde gelişiminin sürdürülebilir olacağına inanıyoruz. Hatta bir fırsat olarak yurt dışı markaları satın alabiliriz bu dönemde. Ülkemizde üreticiler olarak bizler kalite konusunda Avrupalı, fiyat açısından da uzak doğulu firmalarla rekabet ediyoruz.

Rekabet edebilir ölçekler yaratmadan, uzun dönemli geleceğimizi güven altına alamayacağımızın farkındayız. Rekabet edebilir teknoloji donanımına sahip olmadan ve buna uygun bir yönetim algılaması geliştirmeden işyerlerimizi yarınlara götürmenin, uzun ömürlü kılmanın imkansızlığı da bir sır değil.

GELECEKTE ADELL

Önümüzdeki dönemlerde yenilenme, tazelenme ve güncel kalma adına otomasyon sistemlerine yatırımlarımız devam edecek. Yenilenmenin sonu yok. Bugünümüzü dünden büyük ve daha verimli kılma adına yatırımların yapılması kaçınılmazdır. Yapılacak yatırımlarla üretim miktarlarımızda, kapasitelerimizde artışlar sağlanacaktır. Özellikle de geliştirilen lojistik süreçlerimizle hızlı, zamanında teslimat işlemlerimizle kategorimizdeki diğer firmalardan ayrışmış olacağız. Ölçek ekonomisini yakalama adına yapılacak yatırımlar bize güç kazandıracaktır. Suyu sevdirme, su kültürünü açığa çıkarma anlamındaki sosyal sorumluluk projelerimiz 2012 yılında da devam edecektir.

Devletimizin sektörümüzden 2023 hedefleri için beklediği üretim ve ihracat rakamlarına destek verme adına elimizden gelenin en iyisini yapma gayreti içinde olacağız. Devletimiz büyüsün, sektörümüz büyüsün ve bizler sektör paydaşları olarak hep beraber sağlıklı olarak büyüyelim.

MUTFAK VE BANYO ALGISINDAKİ DEGİŞİMLER

Sağlıklı yaşam tarzının ev içinde yer alabileceği iki mekan olan banyo ve mutfaklar, tüketici trendlerine bağlı olarak değişmekte ve gelişmektedir. Banyoları yatak odasıyla entegre eden çözümler yaygınlaşıyor. Mutfaklar gittikçe büyüyor. Bu dönüşüm tabii ürün ve sistem tasarımına yansıyor. Duş sistemleri daha keyifli hale geliyor. Mutfak bataryaları daha fonksiyonlu hale geliyor ve büyüyor. Mutfaklara, bataryalarla birlikte entegre arıtma sistemleri giriyor.

Önümüzdeki dönemde tasarruf sağlayan, otomasyon sistemlerini ihtiva eden veya dijital ürünlerin daha çok talep göreceğini öngörüyoruz. Daha çok kişiselleştirilmiş, arzu edilen yapı kimlikleriyle daha çok bütünleşen, farklı tasarımlarda ve konseptlerde ürünler yapılarımızı şenlendirecektir. Banyo ve mutfaklarımızda daha çok dijital ürünler yer alacak ve yaşamı daha kontrollü hale getirecektir. Bunlarla birlikte özellikle klasik tarz sevenlerin domine edeceği talep doğrultusunda klasik tarz armatürler, duş sistemleri ve aksesuarların raflarda yer alacağını düşünüyoruz.

UNICERA BEKLENTİLERİ

Yurt içinde en önemli sektörel buluşma ve pazarlama platformlarından olan Unicera Banyo ve Mutfak Fuarı’nda gerek yurt içi ve gerekse yurt dışı müşterilerimizle lansmanını yapacağımız yeni ürünlerimizi, vizyonumuzu, 2012 hedeflerimizi paylaşma imkanı bulacağız.

STANDIN YILDIZ ÜRÜNLERİ

Fuarda grup olarak ürün portföyümüzde bulunan yapı grubunda banyo/mutfak armatürleri, duş sistemleri, mekanik tesisat ürünleri, mutfak aspiratörleri ve davlumbazları, ısı gurubunda ise panel radyatörler ve havlu radyatörler sergileyeceğiz.

Fuarda endüstriyel tasarım uzmanlarımızca tasarlanmış olan gelişmiş ürünlerimiz ön plana çıkacak. Günümüzde her iş konsepti “iyi-tasarlanmış” ya da “tasarım yönelimli” olmalıdır. İletişimin önemi artmakla birlikte en iyi ve yoğun kullanılmış iletişim kanalları bile uzun vadede iyi tasarlanmış bir “ürün” ün yerini tutamayacaktır.