Yeni tasarım ve içeriğiyle okurlarıyla buluşan Türkiye’nin en köklü inşaat dergisi olan İnşaat Dünyası dergisi, Türkiye’nin lokomotif sektörü olan inşaat ve yapı sektörünün uluslararası gelişimini ana misyonu olarak görür ve yıllardır ödün vermediği yayıncılık çizgisini sürekli geliştirerek bu misyonu gerçekleştirmeyi hedefler.

AKZONOBEL MARSHALL Doğrudan pas üzerine sürülen boya

“Renklendir Hayatı” sloganıyla insanların hayatına renk katan AkzoNobel Marshall, direkt pas üstüne metal eşya boyası Hammerite ürününü piyasaya sundu. Demir ve çelik gibi paslanan metaller için üretilen Hammerite, bir metalin uzun yıllar korunması veya paslanmış bir metal eşyanın yeniden kazanılması için gereken antipas, astar boya ve son kat boyayı aynı kutuda barındırıyor. Bu sayede geleneksel sisteme kıyasla üç kat daha hızlı uygulama sağlayarak, üç gün olan toplam iş süresini sadece bir güne indiriyor. Ürünler Hammerite ile AkzoNobel Marshall güvencesinde tam altı yıla varan süreçte korunuyor, yenileniyor. Dünyanın 50 ülkesinde kullanılan Hammerite’nin koruyucu özelliği, Türkiye’de de Yıldız Teknik Üniversitesi tarafından test edilerek, onaylandı.

KOLAY UYGULANIYOR, YÜZEYİ HIZLI KURUYOR

Hammerite, demirli metal yüzeylere kuvvetle yapışıyor. Doğrudan pas üzerine uygulanabiliyor. Demir ya da çelikte astar gerektirmiyor. Silikon açısından zengin yapısı, yüzeyde, suyun ve kirin tutunmasına engel oluyor. Akmaya karşı oldukça dirençli Hammerite, rula ya da fırça ile sürülebildiği gibi tabanca ile de uygulanabiliyor. Çok geniş yüzeylerde de kolay ve hızlı bir şekilde uygulanan Hammerite, bahçe kapıları, metal bahçe mobilyaları, su tesisatları, ferforjeler, çit, drenaj boruları, metal merdiven, akaryakıt tankları, bisiklet parçaları, yağmur olukları, dış boru tesisatları, tel örgüler ve çatılar için en kolay çözümü sunuyor. İki saatte yüzey koruması sağlanıyor. Koşullara bağlı olarak dört saat sonra da eğer arzu edilirse ikinci kat sürülebiliyor.

DAHA İYİ KORUMA VE PASLANMA DİRENCİ SAÐLIYOR

Hammerite, zorlu hava şartlarına yüksek direnç gösterebilmesi için özel olarak pigmentlendirildi. 70 mikron kuru film kalınlığı ile daha önce boyanmış metal üzerinde yalnızca bir kat ile tam koruma sağlıyor. Kullanılan özel sentetik reçine formülü paslanmaya karşı uzun süre aralıksız savunma oluşturuyor. Sağlığa zararlı maddeler içermeyen Hammerite ayrıca, şamdan, kül tablası, metal kap kacaklar, buzdolabı, buzluk, ocak, su tankları, kazanlar, şömine, soba ve kuzine kenarları gibi yüzeylerde de kullanılabiliyor.