Yeni tasarım ve içeriğiyle okurlarıyla buluşan Türkiye’nin en köklü inşaat dergisi olan İnşaat Dünyası dergisi, Türkiye’nin lokomotif sektörü olan inşaat ve yapı sektörünün uluslararası gelişimini ana misyonu olarak görür ve yıllardır ödün vermediği yayıncılık çizgisini sürekli geliştirerek bu misyonu gerçekleştirmeyi hedefler.

Alubond ile Aldom ortaklığı

Mulk Holding Alubond USA ile Aldom Grup Türkiye ortaklık girişim sözleşmesi imzaladı. Cephe kaplama panelleri ve alüminyum coil kaplama üretimi kurmak için gerçekleştirilen anlaşma Birleşik Arap Emirlikleri’nde imzalandı. Anlaşma gereğince Aldom Grup’a ait mevcut tesislerde bir fabrika kurulacak ve yıllık üretim kapasitesi 3 milyon m² olacak. Kurulacak tesis, Mulk Holding’e ait deniz aşırı en büyük üretim tesislerinden biri olacak.

Alubond’dan yapılan açıklamada bu yeni büyümenin firmanın cephe kaplama sektöründeki global pozisyonunu güçlendireceği belirtilerek “Birleşik Arap Emirlikleri- Türkiye yatırım ve iş birlikleriyle güçlerini pekiştirecektir” denildi.

STRATEJİK AVANTAJ SAÐLAYACAK

Mulk Holding Yönetim Kurulu Başkanı Shaji Ul Mulk da anlaşmayla ilgili şöyle konuştu: “Kendi pazarlarındaki tecrübe ve uzmanlıkları ile bizlere stratejik avantaj sağlayacak olan Aldom Grup ile başlatmış olduğumuz ortak girişim anlaşmamızdan ve kurmuş olduğumuz ortaklığımızdan son derece memnunuz. Türkiye’de üretim kurma fikri, pazar stratejimiz doğrultusunda, metal kompozit pazarları içinde anahtar olmasıdır.”

Mulk Holding’ in temel ürünü olan Alubond U.S.A; Avrupa, Birleşik Arap Emirlikleri ve Hindistan’da var olan tesisleri ile dünyanın en büyük kompozit panel markası durumunda.