Yeni tasarım ve içeriğiyle okurlarıyla buluşan Türkiye’nin en köklü inşaat dergisi olan İnşaat Dünyası dergisi, Türkiye’nin lokomotif sektörü olan inşaat ve yapı sektörünün uluslararası gelişimini ana misyonu olarak görür ve yıllardır ödün vermediği yayıncılık çizgisini sürekli geliştirerek bu misyonu gerçekleştirmeyi hedefler.

Arolat’a ‘Karma Kullanımlı Proje’ ödülü

EAA-Emre Arolat Architects, koordinasyonu İstanbul Metropoliten Planlama Merkezi tarafından yürütülen Cendere Vadisi Kentsel Planlama Projesi’yle, MIPIM AR Future Project Awards 2012’de karma kullanımlı yapılar kategorisinde büyük ödüle layık görüldü.

İngiliz mimarlık dergisi Architectural Review ve dünyanın önde gelen emlak fuarı MIPIM işbirliği ile organize edilen MIPIM AR Future Project Awards jürisi değerlendirmesinde söz konusu projelerin yaratıcı, güncel ve iyi mimarlık örnekleri olarak işverenin beklentilerini karşılamalarının yanısıra, toplumsal yaşama katkı sağlamalarına, çevresel ve sosyal sorumluluk bilinci ile tasarlanmış olmalarına dikkat ediyor.

ÖDÜL 7 MART’TA

Cendere Vadisi Kentsel Tasarım Projesi, İstanbul’da ‘kentsel dönüşüm’ baskısını üzerinde en çok hisseden yerlerden biri olan Kağıthane Cendere Vadisi alanına odaklanıyor. MIPIM AR Future Project Awards ödülleri, 7 Mart gecesi Cannes’da yapılacak törenle sahiplerine sunulacak. Aga Khan Mimarlık Ödülü sahibi Mimar Emre Arolat, “MIPIM AR Future Project Awards 2011”de de “Varyap Merkez Alışveriş ve Kültür Merkezi” ve “Zorlu Center” projeleriyle ödüllendirilmişti.