Yeni tasarım ve içeriğiyle okurlarıyla buluşan Türkiye’nin en köklü inşaat dergisi olan İnşaat Dünyası dergisi, Türkiye’nin lokomotif sektörü olan inşaat ve yapı sektörünün uluslararası gelişimini ana misyonu olarak görür ve yıllardır ödün vermediği yayıncılık çizgisini sürekli geliştirerek bu misyonu gerçekleştirmeyi hedefler.

AVM sektöründe büyüme sürüyor

Alışveriş Merkezi Yatırımcıları Derneği’nin düzenlediği 4. AVM Yatırımları Konferansı çok sayıda sektör uzmanının katılımıyla gerçekleşti. Akademisyen, uzman ve yatırımcıların katıldığı konferansta konuşan AYD Başkanı Hakan Kodal, geçen üç yılda dünya genelindeki ekonomik durgunluğa rağmen AVM sektörünün büyümesini sürdürdüğünü söyledi. “AVM Ciroları % 106, AVM sayısı % 41, AVM metrekareleri % 55, ziyaret sayıları % 55 arttı” diyen Kodal, “Önümüzdeki dönem, Türk AVM ve markalarının son 3 yıla göre daha fazla büyüdüğü bir dönem olacak” diye konuştu. Konferansın adını bu nedenle “Potansiyel Türkiye” koyduklarını söyleyen Kodal, “Türkiye tüm yatırımcılar ve perakendeciler için büyük bir potansiyel oluşturuyor” dedi.

GELECEK NESLİN PLANLARI

Konferansta Yapı Kredi Bankası baş ekonomisti Dr. Cevdet Akçay, Forum Turkey Fund Yönetim Kurulu Başkanı Glenn Aaronson, Triple Blue Consulting Direktörü Joost Bomholf ve ekonomist Kerem Alkin de Türkiye’deki potansiyele dair beklentilerini anlattı. Konferansta ayrıca “gelecek nesil” başlığı altında Türkiye’deki önde gelen yatırımcı firmalarının veliahtları gelecek planlarını anlattı. Zorlu Center’den Emre Zorlu, İstinye Park’tar Zeynep Yıldırım, Torunlar GYO’dan Emre Torun, Kahve Dünyası’ndan Dilara Altınkılıç, Türkiye’ye bakışlarını dinleyiciyle paylaştı.