Yeni tasarım ve içeriğiyle okurlarıyla buluşan Türkiye’nin en köklü inşaat dergisi olan İnşaat Dünyası dergisi, Türkiye’nin lokomotif sektörü olan inşaat ve yapı sektörünün uluslararası gelişimini ana misyonu olarak görür ve yıllardır ödün vermediği yayıncılık çizgisini sürekli geliştirerek bu misyonu gerçekleştirmeyi hedefler.

Cathay ve Nema’dan Arterium Villaları

Yeni nesil gayrimenkul firması olarak sektörde farklı projelere imza atan Cathay İnşaat, Suudi Arabistan menşeli NEMA firmasıyla yürüteceği Arterium Villas isimli yeni projesini tanıttı.

Cathay İnşaat kurucu ortaklarından Mahmut Alper Tuğsuz “Özel projeler gerçekleştirmek amacıyla çıktığımız bu yolda Arterium Villas’la hedeflerimize doğru bir adım daha atmanın gururunu yaşıyoruz” açıklamasında bulundu. Cathay İnşaat kurucu ortaklarından Mehmet Yılmaz ise, “Projemizin daha satışa sunulmadan, yurt dışından gelen talepler doğrultusunda tamamını satmış olmamız, yaptığımız işin ne kadar doğru ve global ölçekli bir iş olduğunu kanıtladı.” dedi.

20 MİLYON DOLARLIK PROJE

Nema Gayrimenkul Yatırım temsilcisi olarak Dr. Abdulaziz Alomary ve Tareq Alkasabi “Türkiye gayrimenkul piyasasında güçlü ve istikrarlı bir pazar payına sahip olmak istiyoruz. Bu nedenle Cathay İnşaat’la birlikte 20 milyon dolarlık yatırımla Başakşehir’in en cazip villa projesini gerçekleştiriyoruz” dedi.

Başakşehir’de 32 dubleksten oluşan Arterium Villas, bahçe ve teras olmak üzere 2 farklı dubleks tipi sunuyor. Arterium Villas’taki dubleksler, optimum mekan kullanımı ve maksimum gün ışığı sunarken, 335 ile 360 metrekare arasında değişiyor. İki dizi villa arasında konumlanan orta avlu, villalar arasında mesafe yaratarak hem özel alanı koruyor hem de mahalle sıcaklığını yaşatıyor. Villaların iç mekanları, gündelik yaşamın gereksinimlerini konforlu ve pratik bir şekilde tasarlanmasının yanı sıra yalın plan çözümleriyle farklılık gösteriyor. Arterium Villas konforlu ev yaşamının yanı sıra aktif bir sosyal yaşam da sunuyor. Projede sosyal tesisler arasında, içerisinde sauna ve yüzme havuzunun da bulunduğu fitness& wellness center, kafe ve bir mini sinema yer alıyor.