Yeni tasarım ve içeriğiyle okurlarıyla buluşan Türkiye’nin en köklü inşaat dergisi olan İnşaat Dünyası dergisi, Türkiye’nin lokomotif sektörü olan inşaat ve yapı sektörünün uluslararası gelişimini ana misyonu olarak görür ve yıllardır ödün vermediği yayıncılık çizgisini sürekli geliştirerek bu misyonu gerçekleştirmeyi hedefler.

Dupont

Türkiye pazarlarının artan mobilya, iç tasarım ve mimari taleplerini karşılamak amacıyla DuPont, dünyadaki binlerce mimar, tasarımcı, şirket ve milyonlarca müşteri tarafından kullanılan ve beğenilen yüksek performanslı DuPont™ Corian® yüzey malzemesi için Türkiye’de üretime geçti.

60’ların sonunda, DuPont’un Wilmington, Delaware ABD’deki merkezi araştırma ve geliştirme laboratuarlarında icat edilen DuPont™Corian® yüzey malzemesi; hijyenik özellikleri, teknik performansı, dayanıklılığı, kullanım kolaylığı, üstün estetik ve fonksiyonel nitelikleri sayesinde halen çok geniş bir büyüme potansiyeli taşıyor. DuPont™ Corian®, gerek iç gerekse dış mekanlarda, konut ve kamusal alanlarda, mutfaklar, banyolar, masalar, sandalyeler, aydınlatma armatürleri, banko, duvar kaplamaları, binaların dış kaplamaları gibi geniş bir yelpazede iç dekorasyon ve mimari çözümler için kullanılıyor.

DuPont Yapı Çözümleri bölümünden Sözleşmeli Üretim Müdürü Uğur Erbaş; “DuPont, yıllar içinde Corian® üretim ağını, ABD, Kore ve Japonya’daki gelişmiş fabrikaları içerecek şekilde genişletti. DuPont şimdi de, Ege Kimya firması ile yapılan anlaşma sayesinde Corian® için Türkiye’de de bir üretim kaynağı oluşturduğunu duyurmaktan memnuniyet duyuyor. Türkiye’de üretim sahası kurma kararı, Türkiye’nin gerek pazar büyüklüğü ve gerekse mimari, dekorasyon ve inşaat sektörlerindeki olumlu ekonomik trendlerden dolayı DuPont™ Corian® için kilit bir pazar olması gerçeğinden kaynaklanmaktadır. Türkiye’nin etrafında yeralan ülkelerin de bu sektörlerde benzer ekonomik trendler sergilemeleri bu kararımıza destek olmuştur” dedi.

DuPont’un ABD ve Avrupa merkezlerinden üretim uzmanlarının kontrolü altında ve DuPont’un bilgi birikimi benimsenmesi suretiyle Türkiye’de üretilen DuPont™ Corian® yüzey malzemeleri Türkiye, Orta Asya ve Orta Doğu bölgelerinin yanı sıra pek çok Avrupa ülkesinde de müşterilerin kullanımına sunuluyor.

DuPont’un bilgi birikiminin benimsenmesi ve DuPont üretim uzmanlarının gözetimi sayesinde, Türkiye’de üretilen DuPont™ Corian® yüzey malzemeleri, DuPont’un diğer üretim sahalarından gelen ürünler ile aynı özellik ve performansa sahip oluyor.

Türkiye’de üretilen DuPont™ Corian® plakalar, en popüler renk seçeneklerinde, farklı kalınlık ve ebatlarda sunuluyor. Ayrıca, özel üretim gerektiren projeler için DuPont farklı renk ve ebat imkanları da sunuyor.

Türkiye’de üretilen DuPont™Corian® yüzey malzemeleri, bir takım zorlu ticari projelerde başarıyla kullanılmıştı. Örneğin, Türkiye’de üretilen (1,65 m x 1,50 m ebatlı) DuPont™ Corian® plakaları yaklaşık 15.000 m² lik bir uygulama olarak Paris’te dünyaca ünlü ve oldukça iddialı bir moda sergisinde (“Premiere Vision”) kullanılmıştı.

DuPont Yapı Çözümleri Türkiye, İsrail, Kafkaslar, Romanya & Bulgaristan Ülke Müdürü Hanefi Küçük; “Yerel üretim sayesinde DuPont, Corian® yüzey malzemelerini Türkiye’deki müşterilerine, daha hızlı ve etkin bir biçimde ulaştırabilecek. Ülkemizdeki mimari, dekorasyon ve tasarım alanlarında çalışan firmaların ve profesyonellerin, ürün sunumumuzu geliştirmek adına yaptığımız bu çabayı takdir edeceklerine inanıyoruz” açıklamasını yaptı.

Uğur Erbaş ise şunları ekledi; “Gözeneksiz, kir ve leke tutmayan, temizlemesi kolay, dayanıklı, yenilenebilir ve tamir edilebilir özellikteki DuPont™ Corian®, ahşap için kullanılan makineler ve CNC yoluyla işlenebilir. Isı ile şekillendirilebilen ürünün yüzeyi çeşitli tekniklerle dekore edilebilir veya modifiye edilebilir. DuPont™ Corian®, ahşap ve benzeri alışılmış malzemelerle çalışan firmalara olduğu kadar ülkemizdeki tüm dekorasyon endüstrisine de önemli gelişim imkanları sunan bir malzemedir. DuPont Türkiye olarak bu tür gelişimleri en iyi şekilde destekleyecek konumdayız.”

DuPont’un Türkiye’deki müşterilerine yönelik hizmetlerini sürekli olarak geliştirme çabaları, 2009 yılında DuPont™ Corian® için Türkiye’de bir depo kurması ile ortaya konmaya başlandı.

“Türkiye’de üretime geçilmesi haberine paralel olarak, DuPont ayrıca Türkiye’deki marka koruma kampanyasını da güçlendirecek” diyen Hanefi Küçük şu bilgileri verdi: “Corian®, DuPont tarafından geliştirilmiş ve yalnızca DuPont’a ait olan tescilli bir ticari markadır. Her ülkede birinci sınıf kalite ve yenilikle özdeşleştirilen bir markadır. Bu markanın pazar başarısı, bazı yasadışı istismar girişimlerine neden oluyor. Bu nedenle DuPont, tescilli bir marka olan Corian®’ı, yazılı iletişim araçları, online aktiviteler ve diğer promosyonel ve ticari araç ve kanallar yoluyla gerçekleştirilebilen istismarlardan ve kötüye kullanımlardan, korumayı amaçlayan programlarını Türkiye’de de geliştirme kararı almıştır.”