Yeni tasarım ve içeriğiyle okurlarıyla buluşan Türkiye’nin en köklü inşaat dergisi olan İnşaat Dünyası dergisi, Türkiye’nin lokomotif sektörü olan inşaat ve yapı sektörünün uluslararası gelişimini ana misyonu olarak görür ve yıllardır ödün vermediği yayıncılık çizgisini sürekli geliştirerek bu misyonu gerçekleştirmeyi hedefler.

Filli Boya’dan atıkların geri dönüşümüne katkı

Boya sektörünün önde gelen firmalarından Filli Boya 2011’de; atık yönetimi, geri kazanım ve geri dönüşüm konularındaki uygulamalarıyla ambalaj atığı ve değerlendirilebilir tehlikeli atıklar olmak üzere 3300 ton atığın geri dönüşümüne katkıda bulundu.

Kocaeli Sanayi Odası tarafından 2006’da düzenlenen “Şehabettin Bilgisu Çevre Ödülleri” organizasyonunda büyük işletmeler dalında “Çevre Teşvik Ödülü” kazanan firma geçen yıl da Türk Standartları Enstitüsü tarafından “TS EN ISO 14001 Çevre Yönetim Sistemi” kapsamında belgelendirildi.

Firma, “Ambalaj Atıkları” ile “Değerlendirilebilir Tehlikeli Atıklar” olarak iki ana grupta topladığı atıkları, 152 bin m² üzerinde yaklaşık 90 bin m² kapalı alanda kurulu, yıllık üretim kapasitesi 348 bin ton olan Gebze tesislerinin Atık Depolama ve Geri Dönüşüm Merkezi’nde ayrıştırıyor.