Yeni tasarım ve içeriğiyle okurlarıyla buluşan Türkiye’nin en köklü inşaat dergisi olan İnşaat Dünyası dergisi, Türkiye’nin lokomotif sektörü olan inşaat ve yapı sektörünün uluslararası gelişimini ana misyonu olarak görür ve yıllardır ödün vermediği yayıncılık çizgisini sürekli geliştirerek bu misyonu gerçekleştirmeyi hedefler.

G Plus’ta, Mar Yapı ile Divan işbirliği

Mar Yapı’nın Güneşli’de hayata geçirdiği G Plus projesinin kinci etabında yapılması planlanan rezidans ve otelle ilgili yerli ve yabancı otel zincirleri ile yürütülen görüşmeler tamamlandı. Yapılan anlaşma çerçevesinde projenin ikinci etabında yapılacak rezidans ve otel işletmesini Divan Grup üstlenecek.

Mar Yapı Yönetim Kurulu Başkanı Münir Özkök, “Biz bölgeyi iyi tanıyoruz. İnşaat alanındaki iddiamızı Divan Grubu’nun otelcilik sektöründeki deneyimiyle birleştirerek ihtiyaçlara cevap verebilen, doğru çözümler üreten bir proje ortaya çıkarmayı amaçlıyoruz” dedi.

Divan Grubu CEO’su Marcos Bekhit de iki kurum arasında yapılan anlaşmaya ilişkin “Güneşli’de hayata geçecek olan otelimiz Türkiye’de 10’uncu İstanbul’da ise dördüncü otelimiz olacak. Bu projenin Divan Grubu açısından önemi büyük. Çünkü ilk Divan Residence’ın kapılarını Güneşli’de açacağız”dedi.

254 KONUT, 40 MAÐAZA

Toplamda 3 kule ve 3 etaptan meydana gelen, Atatürk Havalimanı ve ana arterlere yakınlığı ile dikkat çeken G Plus projesi, 32 bin m² alan üzerine inşa ediliyor. İlk etabı Aralık ayında sahiplerine teslim edilecek olan projede 254 konut, 40 mağaza ve 4.000 m² planlanabilir ofis alanı bulunuyor.

İlk etapta stüdyo, 1 + 1, 2+1, 3+1 ve dubleks seçeneklerinin yer aldığı projenin ikinci etabında, Divan Rezidans, Divan oteli ve 40 adet seçkin mağazanın bulunduğu bir alışveriş arkadı bulunuyor. Mart ayının sonunda satışa çıkacak olan G Plus ikinci etabında; farklı alternatiflerde 1 + 1 ve 2+1 olmak üzere 282 rezidans ve 40 mağaza da yer alacak.

950 araçlık kapalı, 120 araçlık açık otopark kapasitesi, kapalı yüzme havuzu, Fin hamamı, sauna, fitness, Spa ve farklı fonksiyonlar içeren sağlık kulüplerinin de yer aldığı G Plus, konsepti ile bölgenin en yoğun talep gören projesi olarak dikkat çekiyor.