Yeni tasarım ve içeriğiyle okurlarıyla buluşan Türkiye’nin en köklü inşaat dergisi olan İnşaat Dünyası dergisi, Türkiye’nin lokomotif sektörü olan inşaat ve yapı sektörünün uluslararası gelişimini ana misyonu olarak görür ve yıllardır ödün vermediği yayıncılık çizgisini sürekli geliştirerek bu misyonu gerçekleştirmeyi hedefler.

Geberit Türkiye Genel Müdürü Cengiz KAZAZOÐLU “Tesisat ürünlerindeki kalite beklentisi artmalı”

Cengiz KAZAZOÐLU: Türkiye’de en hızlı ve sağlıklı büyüyen ve büyümeye de devam edecek olan sektör inşaat sektörüdür. Bizim konumuz da bu sektör ile direkt ilişkilidir. Bu nedenle büyümenin yıllık % 5-8 arası devam edeceğini tahmin ediyoruz. Burada önemli olan, kalitenin de artmasıdır. Son yıllarda yaşanan felaketler bize gösterdi ki artık yapıların kalitesini proje safhasından itibaren arttırmalıyız. Bu kalite artışının fiyatlara yansıması olacaktır ama eğer okulda, hastanede, iş yerinde ve evlerimizde huzurlu yaşamak istiyorsak bu farklara katlanmamız gerekiyor.

Bugün genelde büyük şehirlerimizde yapılan 4-5 yıldızlı bina kalitesinin tüm ülkeye homojen bir şekilde yayılması şart. Burada kaliteden kastım lüks değil. Duvar arkasındaki, yerin altındaki ürünler gibi görünmeyen ürünlerin de kaliteli olmasından bahsediyorum. Bu tür ürünlerin satış fiyatlarına doğrudan etkisi olmadığı için, yüksek kalitede, yüksek fiyatlı ürünler pek tercih edilmiyor. Öncelikle bu düşünce tarzını değiştirmek gerekiyor.

UNICERA’DAN BEKLENTİLER

Unicera’da mevcut ürünlerimizin yanında yeni ürünlerimizi de sergileyerek müşterilerimize tanıtmayı hedefliyoruz. Özellikle 2 ana ürün grubumuzdan biri olan sıhhı tesisat kategorimizdeki ürünleri; tüketiciler, mimarlar, tasarımcılar ve diğer profesyonellerle buluşturma ve yeni ürünlerimizi detaylı tanıtma fırsatı buluyoruz. Bu fuarı aynı zamanda yeni müşteriler ile tanışma şansı olarak da değerlendiriyoruz. Markamızın gücünü ve ürünlerimizi yeni müşterilere tanıtmak için Unicera çok önemli bir nokta. Bu fuar bize bayilerimizi ağırlama ve hedeflerimizden bahsetme fırsatını da sunuyor.

2011’in son dönemlerinde lanse ettiğimiz Geberit Monolith, özellikle renevasyon aşamasında seramik rezervuarlar için çok şık bir alternatif sunuyor. Unicera’da bu ürünün yeni rengini lanse edeceğiz. 3L/4,5L ile de deşarj yapan Geberit Dizayn model gömme rezervuarlar su tassarufunu arttırıyor. Yine 2011’in son döneminde lanse edilen Geberit DuoFresh klozetin içinden kötü kokuları emip, ortama temiz hava vererek, banyoyu havalandırırken kaybedilen enerji kaybını önlüyor. 2012’de lanse edeceğimiz en özel ürünlerden biri Geberit Sigma80 gömme rezervuar kumanda kapağı. Sadece elinizi hareket ettirdiğinizde oluşan dalga ile deşarj işlemini başlatan bu kapak çok şık ve teknolojik. Kendi ürettiği enerji ile çalışan fotoselli batarya da Geberit’in enerji tasarrufu adına geliştirdiği en yeni ürünlerden biri olarak tanıtılacak.