Yeni tasarım ve içeriğiyle okurlarıyla buluşan Türkiye’nin en köklü inşaat dergisi olan İnşaat Dünyası dergisi, Türkiye’nin lokomotif sektörü olan inşaat ve yapı sektörünün uluslararası gelişimini ana misyonu olarak görür ve yıllardır ödün vermediği yayıncılık çizgisini sürekli geliştirerek bu misyonu gerçekleştirmeyi hedefler.

Göztepe’nin gözde iş merkezi Nidakule Göztepe

Ticari gayrimenkul alanında gerçekleştirdiği yatırımlarla dikkat çeken Tahincioğlu Gayrimenkul, İstanbul Göztepe’de 120 milyon dolar yatırım değeriyle A plus ofis projesi Nidakule Göztepe’yi Haziran ayında hayata geçiriyor.

Yapımına 2010 yılında başlanan ve 35 kattan oluşan Nidakule Göztepe’de ayrıca, kafe, restoran, kafeterya, kuaför, lostra salonu, spor salonu, toplantı odaları, sauna, masaj salonu, kuru temizleme, fuaye alanı, bisiklet parkı gibi çeşitli sosyal kullanım alanları da yer alıyor.

Palladium AVM’nin de mimarı olan Ergün Mimarlık tarafından tasarlanan projenin 30 bin m² lik kiralanabilir alanı ile İstanbul ofis piyasasında önemli bir boşluğu doldurması bekleniyor.

TASARIMDA FENG SHUI FELSEFESİ

Ofis kullanıcılarının talep edebilecekleri tüm VIP hizmetlerin sunulması hedeflenen projenin profesyonel yönetimi, Tahincioğlu Holding’in grup şirketlerinden biri olan Meta Gayrimenkul Yönetim tarafından yürütülecek. Çevre dostu yapısıyla doğal kaynakları minimum derecede kullanan yeşil bina konseptine sahip proje ayrıca, LEED Gold sertifikası alarak çevreye karşı duyarlılığını tescilliyor.

İç tasarımı ve peyzaj tasarımı Feng Shui felsefesine uygun olarak geliştirilen projede, özel olarak tasarlanan zengin sosyal kullanım alanları ile kullanıcılar için sağlıklı ve keyifli bir çalışma ortamı sağlanıyor. Özellikle zengin yemek çeşitlerinin sunulacağı ve özel tasarlanan iç bahçe ile bağlantılı olan kafeterya alanında yenilecek öğle yemekleri ofis kullanıcıları için farklı bir öğle molası alternatifi oluşturuyor.

BİNA DIŞINA ÇIKMAYA GEREK YOK

Nidakule Göztepe, içinde tasarlanan perakende ve sosyal kullanım alanları sayesinde ofis kullanıcıları çalışma saatleri içinde bina dışına çıkmadan günlük ihtiyaçlarını rahatlıkla karşılayabiliyor.

Göztepe gibi merkezi bir bölgede bulunan proje, lokasyonuyla da ofis kullanıcıları açısından cazip hale geliyor. E-5 otoyolu üzerinde bulunan Nidakule Göztepe, Boğaziçi Köprüsü bağlantı yolları ve yıl içinde açılması beklenen Kadiköy-Kartal metro hattı çevrili olan merkezi bir ulaşım ağına sahip. Projeye birkaç dakika mesafede bulunan metrobüs, denizyolu ve demiryolu hatları da projeye alternatif bir ulaşım imkanı sağlıyor. Her katta 450 m² ve 900 m² kiralık alan alternatifleri olan projeye özellikle yerli ve yabancı kurumsal şirketler ilgi gösteriyor.