Yeni tasarım ve içeriğiyle okurlarıyla buluşan Türkiye’nin en köklü inşaat dergisi olan İnşaat Dünyası dergisi, Türkiye’nin lokomotif sektörü olan inşaat ve yapı sektörünün uluslararası gelişimini ana misyonu olarak görür ve yıllardır ödün vermediği yayıncılık çizgisini sürekli geliştirerek bu misyonu gerçekleştirmeyi hedefler.

KSB

PROJEDE TERCİH EDİLME SEBEBİ

“Bu projede, kalitesi dünya çapında onay gören, uluslararası bir pompa, hidrofor ve vana üreticisi olan KSB’nin tercih edilmesinde çok güçlü bir marka olmasının yanı sıra; tüm pompaların yüksek verimli olarak önerilmesi, enerji tasarrufu sağlayabilecek nitelikte olması, kolay bakım yapılabilme özellikleri ve yaygın servis ağı önemli rol oynamıştır. Ayrıca bunların dışındaki bir başka tercih sebebi de KSB’nin Türkiye’de uzun yıllardır faaliyet gösteren bir üretim tesisinin bulunmasıdır.”

KULLANILAN ÜRÜNLER

KSB olarak 2008’den bu yana Dumankaya İnşaat ile ürün, teknik destek, proje, eğitim gibi konularda ilişki içerisindeyiz. Buna ilaveten, 2011 yılı başında Dumankaya İnşaat’ın İkon Projesi yetkililerinin katıldığı bir eğitim organizasyonu da düzenlenmiştir.

Bu eğitimlerle birlikte KSB, İkon projesinde kullanacakları ürünler konusunda firmaya spesifik çözümler sunmuştur. Ayrıca pompalarımız ve aksesuarlarında kullandığımız yüksek kalite standardı ve bu ürünlerin kullanımı hakkında da firmaya detaylı açıklamalar yapılmıştır.

Dumankaya İkon projesinin ısıtma-havalandırma ve kullanma suyu sağlama sistemlerinde KSB’nin Betaline ve Rio serisi pompaları tercih edilmiştir.

Betaline Serisi

Betaline serisi KSB’nin in-line tekli tip kuru rotorlu sirkülasyon pompalarıdır. Standart motorlu, direkt akuple olması ve soğutmasız mekanik salmastra ile mükemmel bir sızdırmazlık sağlaması önemli özelliklerinden birkaçıdır. Pompaların tesisat özelliklerine de bağlı olarak, yatay ya da dikey olarak montaj özelliği bulunmaktadır. Yüksek verimli motorlarla donatılmıştır. Bu pompalarda, soğutma gerektirmeyen mekanik salmastra sayesinde ekonomik ve kolay servis sağlanmaktadır. Ayrıca bu pompaların üzerlerine frekans kontrol panosu montaj edilebilme özelliği de bulunmaktadır.

Riotherm C Serisi

KSB’nin in-line tekli hijyenik re-sirkülasyon pompalarıdır. Bakım gerektirmeyen ıslak rotorlu pompa (salmastrasız), 3 seviyeli hız ayarı bulunan pompalarıdır.

Bu projenin sıhhi tesisat ve atık su drenajında, KSB’nin Amarex KRT ve Compacta serisi pompaları bulunmaktadır.

Amarex KRT Serisi

KSB Amarex KRT serisi pompalar; bu projede foseptik ve yağmursuyu drenajı amacı ile kullanılan dalgıç tip atıksu pompalarıdır. Ayrıca bu pompalar, arıtma tesislerindeki ve endüstrilerdeki her türlü atık madde ve atık suyu; özellikle uzun lifli maddeler, katı parçalar, hava ve gaz karışımı içeren çeşitli sular, ham çamur, aktif çamur ve öğütülmüş çamur gibi çeşitli çamur tiplerinin transferinde de kullanılmaktadır. Az bakım gerektiren tıkanmaz dizaynı sayesinde; optimum hidrolik dizaynı ile enerji tasarrufu da sağlamaktadır.

Compacta Serisi

Bu projede yağmur suyu ve foseptik drenajı için kullanılan diğer bir pompa olan KSB Compacta serisi ürünümüz ise koku, gaz ve su sızdırmaz polietilen malzemeden mamüldür. Kendinden tanklı, otomatik seviye kontrollü, su taşma-korumalı, yüksek kaliteli şarj edilebilir akü ve sesli alarmlı elektronik kontrol panosu ile havalık bağlantılı, el diyafram pompası ile tankın içi temizlenebilen, emme ve basma borusuna her yönünden de bağlantı yapılabilen esnek hortum bağlantıları ve klipsleri bulunan, açık çarklı, IP68 koruma sınıfında, F izolasyonunda dalgıç tip pompalardan oluşan tek pompalı atıksu transfer üniteleridir.

Ergonomik dizaynı, geniş depolama (150lt tank kapasitesi), düşük ses seviyesi, kolay montaj gibi özellikleriyle bu projede olduğu gibi; kanalizasyon akış düzeninin bozulamayacağı tesisatlarda kullanılmaktadır. Bodrum katları, sinema, tiyatro, hastane, otel, restoran, okul, alışveriş merkezleri, kamu binaları ve konutlar gibi pek çok alanda ve çeşitli endüstriyel tesislerde güvenle tercih edilebilmektedir.

KHFb Serisi

KSB’nin tercih edilen bir diğer ürünü olan KHFb serisi hidroforlar ise; yüksek verimli Movitec pompalardan üretilmiş olup, frekans kontrol panosu ve ekipmanları ile birlikte komple paket olarak sunulmaktadır. KSB´nin pompalar için kendi özel yazılımını da içeren BoosterControl ünitesi sayesinde de pompalar yüksek verimlilikle çalışır ve enerji tasarrufu sağlar.