Yeni tasarım ve içeriğiyle okurlarıyla buluşan Türkiye’nin en köklü inşaat dergisi olan İnşaat Dünyası dergisi, Türkiye’nin lokomotif sektörü olan inşaat ve yapı sektörünün uluslararası gelişimini ana misyonu olarak görür ve yıllardır ödün vermediği yayıncılık çizgisini sürekli geliştirerek bu misyonu gerçekleştirmeyi hedefler.

Kuvars mutfakla buluşuyor

2011 yılında 35 milyon Euro değerinde gerçekleştirdiği yatırımla sektöre hızlı giren ve sektör liderliğini hedefleyen Belenco, kuvarsın doğal berraklığı ve ışıltısını tezgahlara taşıyarak özgün stilleri yansıtan ve benzersiz dünyalar oluşturan 2012 ürün serisi ile evleri yeni baştan yaratıyor. Kullandığı en gelişmiş teknolojiyle içselleştirdiği yüksek kalite anlayışını Ar-Ge yatırımlarıyla birleştiren Belenco, tasarımlarda öncülük misyonuyla mutfakları benzersiz kuvars yüzeylerle buluşturuyor.

Mermerin damarlı dokusunu kuvars dayanıma bürüyen Belenco, çizilmeyen, kimyasallardan etkilenmeyen, leke tutmayan çok özel ve birbirinden şık kuvars yüzeyi 2012 ürün serisinde sunuyor. Ebruli, damarlı dokular, minimalist düz renkler ve kristal ışıltılı seçeneklerle farklı zevklere zengin alternatifler sunan Belenco; şıklığı işlevsellikle bütünleyerek kullanım kolaylıklı, sağlam ve estetik kuvars yüzeyleri ile mutfaklarda yeniliğin öncüsü olmayı hedefliyor. Kolay çizilen, aşınan ve leke tutan yapısıyla ‘mermer’ tezgah uygulamalarında zayıf bir malzeme olarak tercih edilmezken, mermer görünümünde ‘kuvars esaslı’ yüzey tasarımları ile Belenco yepyeni bir seriye imza atıyor.

Belenco’da bilim teknolojiyle buluşur, kuvars tasarımı kucaklar. Belenco, mutfakta zaman geçirmeyi sevenlere farklı renk, doku ve tasarım alternatifleriyle şık, dayanıklı ve konforlu bir yaşam alanı yaratıyor. Belenco’un yapısını oluşturan kuvars, yüksek çizilme ve aşınma dayanımı sayesinde uzun yıllar ilk günkü görünümünü koruyor. Belenco teknolojisiyle tezgahlar, kimyasallara gösterdiği yüksek direnç ile kullanım rahatlığı sağlıyor. Kolaylıkla temizleniyor, özel bir bakım gerektirmiyor. Çamaşır suyu, deterjan ve benzeri malzemelerin yüzeyi yıpratmasına izin vermiyor. Üretiminde kullanılan en gelişmiş teknoloji sayesinde gözeneksiz bir yapıya sahip olan Belenco kuvars yüzeyler, sıvı emmiyor, bu sayede leke tutmuyor. Mikro organizmaların üremesine izin vermeyerek özellikle mutfaklarda çok önemli olan hijyeni muhafaza ediyor. Belenco kullanıcıları, NSF tarafından hijyenik yapısı onaylanan Belenco kuvars yüzeylerde yiyeceklerini güvenle hazırlıyor.