Yeni tasarım ve içeriğiyle okurlarıyla buluşan Türkiye’nin en köklü inşaat dergisi olan İnşaat Dünyası dergisi, Türkiye’nin lokomotif sektörü olan inşaat ve yapı sektörünün uluslararası gelişimini ana misyonu olarak görür ve yıllardır ödün vermediği yayıncılık çizgisini sürekli geliştirerek bu misyonu gerçekleştirmeyi hedefler.

LAYHER Eğimli iskele çözümü

Yaklaşık olarak 90 metre yukarıya yükselen “Crystal Palace“, Slovenya’nın en yüksek ofis binası… Kristal şeklindeki yapının cam cepheden oluşan parlak yüzeyi de bir kristali andırıyor. Camların eğik cepheye yerleştirilmesi için inşaat şirketi 90 metre yüksekliğinde ve yaklaşık 12.000 m² büyüklüğündeki bir çalışma iskelesi kurdu. Bu görevi Sloven iskele kurucular, Layher şimşek iskelesiyle çözdüler. Aşamalı olarak iskeleyi değişik iç konsollarla binanın eğimine uyarladılar ve iskeleyi enleme içeriye kaydırdılar.

Taşıyıcı olarak, pencere aralıklarından binaya tijlerle bağlanan kafes taşıyıcılar kullanıldı. Kurulum esnasında işverenler son anda büyük reklam planları asmaya karar verdiler. Çalışma iskelesinin enlemesine şimşek kafes taşıyıcılarla güçlendirilmesiyle, yapıya gereksiz yük bindirilmeden, artan rüzgar yükünü taşıma olanağı da sağlandı.

Basit ve tartışmasız en hızlı monte edilen geçmeli çerçeve olan Layher Şimşek İskele, sadece 5 temel element ile – Çerçeve, İskele Kalası, Korkuluk, Çapraz ve Ayarlı Ayak Mili – Layher klasiği olarak ‘şimşek hızında’ kurulabiliyor. Her türlü ihtiyaca cevap verecek geniş ara elemanlar, kelepçeler ya da konsol gibi parçalar bütün programı tamamlıyor.