Yeni tasarım ve içeriğiyle okurlarıyla buluşan Türkiye’nin en köklü inşaat dergisi olan İnşaat Dünyası dergisi, Türkiye’nin lokomotif sektörü olan inşaat ve yapı sektörünün uluslararası gelişimini ana misyonu olarak görür ve yıllardır ödün vermediği yayıncılık çizgisini sürekli geliştirerek bu misyonu gerçekleştirmeyi hedefler.

Mimar Ece Ceylan Baba

BANYO TANIMI

Banyo bir insanın en kişisel alanı… Kişinin en yalnız olduğu, en kendisiyle kaldığı yegane mekan. Dolayısıyla banyo, gerek renkleri, gerek tasarımı gerekse konforu ile kişinin kendisini en rahat hissetmesi gerektiği bir yaşam alanı olarak tanımlamak yanlış olmayacaktır. Farklı bir deyişle, metropol yaşamının verdiği yoğunluk içerisinde kendimiz ile baş başa olduğumuz yer olarak düşünüyorum.

BANYODA DUVAR VE ZEMİN KAPLAMALARI

Banyoda kullanılan duvar ve zemin kaplamaları renkleri, desenleri, tasarımı ve dokusu ile kullanıcının kendi kendine kaldığında rahat hissettirecek, ferahlık sağlayacak bir yapıda olması gerekiyor. Ayrıca yüksek kalitesi ile dayanıklılığını uzun süre muhafaza etmesi de önem taşıyan faktörler arasında. Kendinize, size özel bir tasarım anlayışı, sizi özgür bırakacak bir mekan hissini verebilecek şey, duvar ve zemin kaplamalarıdır.

SERAMİK & ISLAK HACİMLER

Seramik, banyolarda bizim bedenimizle temas eden malzemelerdir. Soğuk malzeme olarak tanımlasalar da, aslında tasarımıyla içimizi, ruhumuzu ısıtmalıdır.

SERRA MÜKEMMELLİÐİ TANIMLAYACAK

Serra teknolojisi ile olduğu kadar, kalitesi, tasarımı, renkleri ve dokusuyla bugüne kadar sunulanın en iyisini sunuyor. Ben de Seranit’in tasarımdan ve pazarlamadan sorumlu icra kurulu üyesi olarak bünyemizdeki markalarımızın mükemmelliğe olan yolculuğuna katkı sağlamaya çalışıyorum. Serra tüketiciye sundukları ile gerçek bir dünya markası. Biz de Serra ile dünya seramik pazarının en önemli oyuncuları arasına girmeyi amaçlıyoruz.

Sizin de bildiğiniz gibi Türkiye, İspanya ve İtalya’dan sonra Avrupa’nın üçüncü seramik üreticisi konumunda. Ancak daha çok fiyat ağırlıklı rekabet, kalite standartlarının düşmesine yol açıyor. Bizim Serra’da öncelikli vazgeçilmezlerimiz kalite, tasarım ve Ar-Ge. Artık tasarım gücümüzü dünyaya satıyoruz. Hem sektör profesyonellerini hem de tüketicileri seramik ile yeniden tanıştıracağız. Serra’da tüketicilerin her zevkine uygun, geniş bir ürün çeşidi bulunuyor. Özetle Serra, dünya standartlarında bir kaliteyi ve hatta biraz daha ileri giderek mükemmelliği yeniden tanımlayacak bir marka.

SERRA MEKANLARI SANAT ESERİNE DÖNÜŞTÜRECEK

Seramik sektöründe son yıllarda, mimari tasarımlar ve iç mimarideki yeni trendlerin de etkisiyle farklı tasarımlar geliştirildi Bu çerçevede mekanların görünümünü değiştiren özel ve yeni malzemeler kullanılmaya ve özellikle kumaş, deri, ahşap, duvar kağıdı görünümlü, farklı görsel etkiler yaratan tasarımlar sunulmaya başladı. Bu gelişme, seramik karoların evlerde geleneksel kullanım alanları olan mutfak, banyo, balkon gibi ıslak zeminlerden çıkarak, daha başka alanlarda da kullanılmaları sonucunu getirdi ve kullandıkları alanların çeşitlilikleri arttı. Serra ürünleri, kullanacağımız üretim teknolojisi ile hem seramiğe farklı bir boyut kazandıracak hem de evleri birer sanat eserine dönüştürecek. Seranit olarak yıllardır sektörde porselen karo üretimimiz ve ihracatımızla lider konumda olduk. Şimdi ise Serra markamızla seramik karo üretiminde de kullanıcılara tasarımı ve kaliteyi ön planda tutarak, Serra’nın sanata ve teknolojiye aynı anda dokunan farkını yaşatmayı planlıyoruz.