Yeni tasarım ve içeriğiyle okurlarıyla buluşan Türkiye’nin en köklü inşaat dergisi olan İnşaat Dünyası dergisi, Türkiye’nin lokomotif sektörü olan inşaat ve yapı sektörünün uluslararası gelişimini ana misyonu olarak görür ve yıllardır ödün vermediği yayıncılık çizgisini sürekli geliştirerek bu misyonu gerçekleştirmeyi hedefler.

Modern nostalji

Türkiye ve ihracat yaptığı 42 ülkede seramik karo alanında başarılı bir ivme yakalayan Bien Seramik, yeni yatırımlarıyla ürün yelpazesini genişletiyor. Seramik sağlık gereçleri, akrilik küvet ve banyo mobilyaları sektörlerinde de “Bien” markası ile sektörü yenilikçi ürünlerle tanıştıracak olan grup ilk ürünlerini Unicera’da sergileyecek.

Banyo grubu yatırımının ilk aşaması olan Seramik Sağlık Gereçleri Fabrikası, Ercan Şirketler Topluluğu bünyesindeki Bozüyük Seramik San Tic A.Ş.’nin 350 bin m2 arazi üzerinde 20 bin m2 kapalı alanda en ileri teknolojiye sahip makine ve ekipman ile donattığı yeni yatırımının 2012 yılı ortasında üretime geçmesi planlanıyor. Robot üretim sağlayan makine parkuru tamamlanırken, deneme üretim için de son hazırlıklar yapılıyor. Bien Seramik’in yeni fabrikasında üreteceği iddialı tasarımların ilk örneği olan 30×60 Onix serisi, klasik dekorasyon anlayışı ile bire bir örtüşen bir seri olup, tarihi yaşatan dokusu ile Onix mermerinin ışıltısını yansıtıyor. Antik çağ stilinin modern anlayışla harmanlanarak çok ince bir tasarım anlayışıyla sunulduğu bu seride geometrik formlar halinde üretilen dekorlar ise eski çağlardan günümüze gelen nostaljiyi yaşatıyor.