Yeni tasarım ve içeriğiyle okurlarıyla buluşan Türkiye’nin en köklü inşaat dergisi olan İnşaat Dünyası dergisi, Türkiye’nin lokomotif sektörü olan inşaat ve yapı sektörünün uluslararası gelişimini ana misyonu olarak görür ve yıllardır ödün vermediği yayıncılık çizgisini sürekli geliştirerek bu misyonu gerçekleştirmeyi hedefler.

Mutfak ve banyolarda yaşama sanatı

Türkiye’nin büyük seramik ithalatçılarından olan DAY Yapı; mozaik, batarya, banyo mobilyaları, gömme rezervuar gibi geniş ürün yelpazesini,1986 yılından bu yana öncü olduğu ithal inşaat malzemeleri sektöründe, 2006 yılından itibaren DAY YAPI kimliği ile Fulya’daki sıra dışı showroom’unda sergiliyor. İris, FMG (Teknolojik Mermer), Ricchetti, Marazzi, Schwab gibi dünyanın konusunda lider markalarının Türkiye mümessili ve distribütörü olan Day Yapı; yurt çapında bayilik teşkilatı, 2000 m² kapalı depolama alanı, güçlü ve deneyimli kadrosu, maksimum müşteri memnuniyetiyle başta İstanbul olmak üzere Türkiye’nin birçok yerinde otel, tatil köyü, rezidans ve iş merkezlerinin banyo, seramik ve gömme rezervuar ihtiyacını karşılıyor.

IRIS Soul Serisi

Kış aylarının soğuk ve donuk renkleri Soul serisinin canlılığı ile aydınlanıyor. 25×75 ölçüsünde üretilen bu duvar seramikleri parlak yüzeyleri sebebiyle ışığı güzel ve doğru yansıtıyor. Mavi, mor, kakao, petrol, yeşil gibi farklı renk seçenekleri olan bu taşların; farklı tasarımlarda dekorları, çeşitli renklerde ve ebatlarda bordürleri ve mozaikleri bulunuyor.

Çeşitli döşeme şekilleriyle birbirinden güzel tasarımlar yaratılabilen Soul serisi DAY YAPI Fulya showroom’unda son kullanıcı ve profesyonellerin beğenisine sunuluyor.

GESSI Bataryalar

Ödüllü tasarımları ile bilinen İtalyan batarya devi Gessi, farklı modelleri ile bulunduğu mekana daha önce görülmemiş olağanüstü bir zarafet kazandırıyor.

Suyun sıcaklığına göre renk değiştiren ve aynı zamanda şelale şeklinde akan ünlü “Cascata” serisi lavabo bataryalarından yola çıkarak, çok beğenilen “ışıklı” konseptini mutfaklara da taşıdı. “Just colour” ve “just light” modelleri ile yine ilgi uyandıran evye bataryaları serisi, led ışık sistemi ile suyun sıcaklığına göre kırmızıdan maviye renk değiştiriyor; aynı zamanda spiralli başlığı sebebiyle evye içinde büyük kullanım kolaylığı sağlıyor. Ayrıca Private Wellness koleksiyonu adı altında geçen Gessi tavana gömme büyük tepe duşları farklı renklerdeki harmonisi ve yağmur ormanlarından esinlenerek hazırlanan 3 farklı su akım şekliyle (şelale, spray ve yağmur efekti) gerçek bir banyo keyfi yaşatıyor. Gessi bataryaların en önemli özelliklerinden biri de montaj kolaylığı.

Birçok serisi ile dünyanın gözde otellerinde de tercih edilen Gessi, 2011 yılında “Tremillimetri” serisi tepe duşu ile dünyanın en iyi tasarımı ödülü aldı.

FMG (FABRICA MARMI E GRANITI) Teknolojik Mermer

Özellikle teknolojik doğal taş ve mermer üretimi konusunda uzmanlaşmış bir fabrika olan FMG (Fabrika Marmi e Graniti) doğanın yıllarca taşlar üzerinde yarattığı sanatın en çarpıcı örneği olan mermer dokusuna yeni teknoloji yöntemlerini uyguluyor. Böylelikle doğal mermer görüntüsü, porselen teknolojisinin hem ekolojik hem de dayanıklılık özellikleri ile birleşip ortaya daha kullanışlı ürünler çıkıyor. Kısacası mermerin en zarif hali, teknolojinin de yardımı ile mekanlara taşınıyor. Farklı renk ve ebat opsiyonları mevcut olan teknolojik mermerler, yaşam alanlarını kişilere özel hale getiriyor. FMG fabrikası çağdaş mimari anlayışına yepyeni boyutlar kazandırıyor. Üretildiği günden bu yana ciddi talep gören bu teknolojik mermerlerin bir diğer özelliği ise1.20×1.20 m; 1.20×2.40 m; 1,5×3.00 m gibi büyük ebatları ve 6mm & 3mm’e kadar inen kalınlığı… DAY YAPI bugünlerde tüm dünyada trend olacağı düşünülen sıra dışı ebatları ve 3 -6 mm incelikteki bu ürünleri geniş bir yelpaze ile satışa sunuyor.