Yeni tasarım ve içeriğiyle okurlarıyla buluşan Türkiye’nin en köklü inşaat dergisi olan İnşaat Dünyası dergisi, Türkiye’nin lokomotif sektörü olan inşaat ve yapı sektörünün uluslararası gelişimini ana misyonu olarak görür ve yıllardır ödün vermediği yayıncılık çizgisini sürekli geliştirerek bu misyonu gerçekleştirmeyi hedefler.

Niğbaş’ın halka arz’ında geri sayım

Işıklar Holding bünyesinde bulunan ve hisseleri İMKB’de işlem gören Çemaş Döküm’ün % 95.30’una sahip olduğu Niğbaş Niğde Beton Sanayi, halka arz için geri sayıma başladı.

43 milyon Lira’yı aşan aktif toplamı ile Anadolu’nun en büyük sanayi kuruluşlarından biri olan Niğbaş, halka arzdan elde edilecek kaynak ile Niğde Organize Sanayi Bölgesi’ndeki arazisinde yeni bir beton kiremit fabrikası inşa edecek. Niğbaş, hem Türkiye’de, hem de dünyada artan dayanıklı ve estetik çatı kaplama malzemeleri kullanımına bağlı olarak bu alanda ürün çeşitlendirmesine gitmeyi planlıyor.

Öte yandan farklı firmalardan tedarik ettiği ara katlı bina sistemlerinde kullanılan öngerilmeli, boşluklu döşeme panellerini de kendi bünyesinde üretme kararı alan Niğbaş, bu doğrultuda Kırşehir’de bir arsa temin etti. 2012’yi faaliyet alanlarını çeşitlendirerek ve fabrikalarını artırarak tamamlamayı hedefleyen Niğbaş, 42. yılında cirosunu bir önceki yıla göre % 34 oranında yükseltti.