Yeni tasarım ve içeriğiyle okurlarıyla buluşan Türkiye’nin en köklü inşaat dergisi olan İnşaat Dünyası dergisi, Türkiye’nin lokomotif sektörü olan inşaat ve yapı sektörünün uluslararası gelişimini ana misyonu olarak görür ve yıllardır ödün vermediği yayıncılık çizgisini sürekli geliştirerek bu misyonu gerçekleştirmeyi hedefler.

Rusya’nın 4. büyük havalimanı AE Arma-Elektropanç’a emanet

Geçen ay Moskova’daki 15.5 milyon dolarlık Aquapark’ın teknik müteahhitliğini üstlenen AE Arma-Elektropanç, Rusya’da yeni bir teknik müteahhitlik kazandı. Firma, ülkenin en büyük dördüncü havalimanı olan Pulkovo’nun yeni terminal binasına ait elektrik ve elektronik mühendisliği kapsamındaki tüm işlerin yapımını üstlendi. Saint-Petersburg’daki Pulkovo havalimanı, Rusya’nın 4. büyük havaalanı ve mevcut haliyle 2011 yılında toplam 9,6 milyon yolcuya hizmet verdi. 110 bin metrekare kapalı alanlı yeni terminal binası gelecek yıl açıldığında, Pulkovo Avrupa’nın en büyük havaalanlarından birisi olacak.

İşletmesini NCG’nin yaptığı havaalanı; yeni ve eski terminal binaları, otel, teknik destek binaları ile birlikte toplam 208 bin metre kare kapalı alana sahip. Tesis 2013 yılı sonunda tümüyle tamamlanmış olacak.

BİZE DUYULAN GÜVENİN GÖSTERGESİ

Bu işin sözleşme bedelinin KDV dahil 27,7 milyon EURO olduğunu belirten AE Arma-Elektropanç A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı Kemal Kızılhan, “üç kıtada gerçekleştirdiğimiz otel, AVM, residence, tower ve endüstriyel tesislerden sonra, uluslararası bir havaalanı projesi ile küresel firma olma yolunda bir adım daha attık. Bu iş firmamıza duyulan güvenin önemli bir göstergesidir” dedi.