Yeni tasarım ve içeriğiyle okurlarıyla buluşan Türkiye’nin en köklü inşaat dergisi olan İnşaat Dünyası dergisi, Türkiye’nin lokomotif sektörü olan inşaat ve yapı sektörünün uluslararası gelişimini ana misyonu olarak görür ve yıllardır ödün vermediği yayıncılık çizgisini sürekli geliştirerek bu misyonu gerçekleştirmeyi hedefler.

Sodyum buharlı yol armatürü

2006 yılında yürürlüğe giren ve daha sonra 2009 Mart ayında revize olarak son halini alan MYD/95-009.B şartnamesi ile birlikte ülkemizde civa buharlı lamba takılan armatürlerin alımları durdurulmuş ve yeni şartnameye göre yüksek basınçlı sodyum buharlı lambaların kullanıldığı yeni armatürler satın alınmaya başlanmıştı. Sadece sodyum buharlı armatürler kullanılarak % 15 daha az enerji ile % 25’e yakın daha fazla ışık akısı elde edilmişti.

Şartnamenin tüm gerekliliklerini yerine getirecek özelliklerle donatılan Pelsan Aydınlatma’nın yeni yol aydınlatma armatürü Paris, alüminyum enjeksiyon gövde özelliğiyle uzun ömürlü ve sürekli IP koruması ile ömrü boyunca bakım maliyetleri oldukça düşük. Özel optik tasarımı sayesinde, yüksek verim, kamaşma kontrolü ve maksimum ışık açısı ile güvenli ve kontrollü bir ışık yayan üründe; duy üzerindeki özel havalandırma bandı ile lamba ısı tahliyesi kolaylıkla yapılabiliyor.

Ürünün ayrıca beton ve ağaç direkler için Ø42 ve Ø60 için özel üretilmiş alüminyum enjeksiyon konsol aparatı bulunuyor; direğe kolaylıkla monte edilebiliyor. Paris yol aydınlatma armatürü, 700 derecede tavlanmış cama sahip. Çarpma esnasında parçalanıp dökülmeme veya büyük parçalar halinde kırılmama gibi özelliklere sahip, ısıya ve darbelere karşı korumalı, temperli camı sayesinde armatür verimi azalmaz.

Pelsan Aydınlatma’nın üretimi olan ısıl korumalı, bakır sargılı, düşük güç kayıplı, yüksek basınçlı, sodyum buharlı balastlar ve zaman ayarlı seri ateşleyiciler gibi Paris Yol Aydınlatma Armatürü’nde kullanılan tüm komponentler uluslararası kalite belgelerine sahip.

Pelsan Aydınlatma

İmes Sanayi Sitesi A Blok 101 Sok. No. 38 Y.Dudullu / İstanbul / Türkiye

T: +90 216 466 1010 / +90 216 346 3040

F: +90 216 364 6015

E: info@pelsan.com.tr

W: www.pelsan.com.tr