Yeni tasarım ve içeriğiyle okurlarıyla buluşan Türkiye’nin en köklü inşaat dergisi olan İnşaat Dünyası dergisi, Türkiye’nin lokomotif sektörü olan inşaat ve yapı sektörünün uluslararası gelişimini ana misyonu olarak görür ve yıllardır ödün vermediği yayıncılık çizgisini sürekli geliştirerek bu misyonu gerçekleştirmeyi hedefler.

Sürdürülebilir yaşam alanları için çevre dostu ürünler

TERMOSTATİK BANYO, LAVABO VE EVYE BATARYALARI

Topkar Endüstri Grubu kuruluşu olan Adell Armatür ve Vana Fabrikaları A.Ş. suyun daha az sarfiyatla kullanıcıyı suyla buluşturan armatürler üzerine yaptığı çalışmalar neticesinde yeni termostatik özellikli banyo ve mutfak bataryalarını piyasaya sürdü.

Dünya’da küresel ısınma ile birlikte azalan tatlı su kaynakları yüzünden birçok kurum ve kuruluş, çeşitli çalışmalar gerçekleştiriyor. Bu çalışmalar; suyun verimli kullanımı konusunda kullanıcılara bilgi vermenin yanı sıra firmalar tarafından, armatürlerin daha az su sarf etmesine yönelik olarak gerçekleşiyor. Su sıcaklığını ayarlama sürecinde boşa akıtılan su miktarını en aza indirgemek için tasarlanan termostatik özellikli bataryalar su tasarruflu ürünler arasında önemli bir yere sahip. Adell Armatür ve Vana Fabrikaları A.Ş. tarafından kendi AR-GE Laboratuarlarında geliştirilen termostatik özellikli armatürler, artık su tasarrufunun yeni gözdesi.

Ani sıcaklık değişimlerini önler.

Termostatik konfor sağlarken aynı zamanda %70’lere varan su tasarrufu sağlar.

Tasarruf edilen suyun önemli bir kısmı sıcak su olduğundan ürün, sıcak suyla daha az enerji tüketimi ve daha az C02 salınımı sağlar.

FOTOSELLİ LAVABO VE PİSUVAR BATARYALARI

Benzin istasyonu, alışveriş merkezleri, okullar, hastaneler gibi halka açık yerlerde suyun gerekenden fazla tüketildiği ve bazen de armatürün hiç kapatılmadığı biliniyor. Bu sorunlara çözüm getiren ve tasarruf sağlayan fotoselli bataryalar; elektrikli ve pilli model alternatifleriyle Adell tarafından üretiliyor. Su akış zamanı ve debisini ayarlama imkanı sunan bu hijyenik ürünler; su, zaman ve enerji tasarrufu sağlıyor.

TASARRUFLU BANYO VE MUTFAK BATARYALARI

Miks serisi lavabo ve evye bataryaları su tasarrufu sağlayan çift kademeli özel kartuş yapısıyla, su akışını sabitleyen özel perlatörleriyle % 50 su tasarrufu sağlıyor.

Herhangi bir batarya dakikada yaklaşık 18 litre su akıtırken Adell Miks bataryaları özel kartuşu ile dakikada 7,5 litre su kullanıyor. Bu da dakikada 10,5 litre su tasarrufu anlamına geliyor.

ZAMAN AYARLI MUSLUKLAR

Genel yapılarda, okullarda, alışveriş merkezleri gibi kamusal alanlarda açmayı tüketicinin hareketiyle başlatıp, kapatmayı otomatik olarak ayarlanan süreye göre belirleyen “zaman ayarlı batarya ve musluklar”; suyun boşa akıtılmasını, musluğun açık unutulmasını önleyerek su tasarrufu sağlıyor.

DUŞ SİSTEMLERİNDE İYİLEŞTİRME

Dakikada harcanan su miktarını 20 litreden 9 litreye düşüren “el ve tepe duşları”, yaklaşık %60 su tasarrufu sağlıyor.