Yeni tasarım ve içeriğiyle okurlarıyla buluşan Türkiye’nin en köklü inşaat dergisi olan İnşaat Dünyası dergisi, Türkiye’nin lokomotif sektörü olan inşaat ve yapı sektörünün uluslararası gelişimini ana misyonu olarak görür ve yıllardır ödün vermediği yayıncılık çizgisini sürekli geliştirerek bu misyonu gerçekleştirmeyi hedefler.

Suyabatmaz Demirel Mimarlık’a iki prestijli ödül

Prestijli mimarlık dergisi Architectural Review tarafından organize edilen MIPIM 2012 Future Projects Awards’da, Suyabatmaz Demirel Mimarlık’ın iki ayrı projesi 9 kategoriden ikisinde ödül kazandı.

Dünyanın en kapsamlı gayrimenkul zirvesi kabul edilen MIPIM’in, köklü İngiliz mimarlık dergisi Architectural Review (AR) işbirliğinde 2002’den bu yana düzenlediği ödül programının bu sene onuncusu gerçekleştirildi.

TÜRKİYE EN BAŞARILI ÜLKE

Kentsel Projeler, rejenerasyon ve master plan, yüksek yapılar, karma yapılar, ofisler, konutlar, perakende ve rekreasyon, retrofit ve sürdürülebirliklik olmak üzere dokuz ayrı kategorinin en iyilerini belirleyen uluslararası ödül programında, Çin’den Brezilya’ya, Danimarka’dan Abu Dabi’ye uzanan çeşitli projeler ödüllendirildi. Dört kategoride ödül kazanan Türkiye bu yılın en başarılı ülkesi oldu.

SUYABATMAZ DEMİREL’İN BAŞARISI

Bu seneki MIPIM AR Future Projects ödüllerinde “Yüksek Yapılar” kategorisinde birinciliği Suybatmaz Demirel’in TAO Gayrimenkul için İstanbul Finans Merkezi’nde tasarladığı TAO TOWER projesi kazandı. Suyabatmaz Demirel’in birinciliği kazanan diğer projesi ise “Retrofit” kategorisinde İstanbul Göksu’daki Halat Fabrikası Loftları oldu.

Bu senenin ödül kazananan projelerin mimari ofisleri arasında Emre Arolat Mimarlık, 3XN, Odile Decq, GAD, SOM ve BIG de bulunmakta. Suyabatmaz Demirel Mimarlık ise bu seneki ödülde iki ayrı birincilik kazanan tek ofis oldu.