Yeni tasarım ve içeriğiyle okurlarıyla buluşan Türkiye’nin en köklü inşaat dergisi olan İnşaat Dünyası dergisi, Türkiye’nin lokomotif sektörü olan inşaat ve yapı sektörünün uluslararası gelişimini ana misyonu olarak görür ve yıllardır ödün vermediği yayıncılık çizgisini sürekli geliştirerek bu misyonu gerçekleştirmeyi hedefler.

Taşyapı’ya Gül’den övgü

Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, Dubai’de Meydan Grubu’nun yatırımı olan ve Taşyapı’nın yapımında ortak olduğu Meydan Projesi’ni gezdi. Toplam 30 milyon m² arazi büyüklüğü ile Birleşik Arap Emirlikleri’nin en büyük ve kapsamlı projeleri arasında yer alan “Meydan Projesi”nin, planlanan 15 milyon m² lik ilk bölümü 25 milyar dolarlık yatırım maliyetine sahip.

BAE’ne düzenlenen resmi ziyaretinde Gül’e eşlik eden Taşyapı Yönetim Kurulu Başkanı Emrullah Turanlı, Meydan Projesi’nin tamamlanan otel ve at koşu pistleri hakkında bilgiler verdi.

GÜL: BİZİ GURURLANDIRDINIZ

Bir Türk inşaat şirketinin BAE’de elde ettiği başarılardan duyduğu memnuniyeti dile getiren Cumhurbaşkanı Gül; Taşyapı Yönetim Kurulu Başkanı Emrullah Turanlı’ya “İşittiklerimizle bu coğrafyada bizi gururlandırdınız. Başarılarınızın artarak devam etmesini dilerim”dedi.

Taşyapı Yönetim Kurulu Başkanı Emrullah Turanlı, Meydan Projesi’nin planlanan ilk etabının yüzde 10’luk bir bölümünün tamamlandığını, 2,5 milyar dolarlık maliyeti olan yatırımın inşaatına ortaklarıyla birlikte iştirak ettiklerini söyledi. Turanlı, buna benzer çok amaçlı yatırımları Türkiye’de de gerçekleştirmek istediklerini dile getirdi. Otel ve at koşu pistlerinin tamamlandığı Meydan Projesi’nin ilerleyen aşamalarında çarşılar, alışveriş merkezleri, mahalleler, sağlık tesisleri, iş merkezleri yer alacak.