Yeni tasarım ve içeriğiyle okurlarıyla buluşan Türkiye’nin en köklü inşaat dergisi olan İnşaat Dünyası dergisi, Türkiye’nin lokomotif sektörü olan inşaat ve yapı sektörünün uluslararası gelişimini ana misyonu olarak görür ve yıllardır ödün vermediği yayıncılık çizgisini sürekli geliştirerek bu misyonu gerçekleştirmeyi hedefler.

Unicera ve Kitchen World kapılarını açıyor

UNICERA 24. Uluslararası Seramik Banyo Mutfak Fuarı ile Kitchen World 8. Uluslararası Mutfak Banyo Mobilyaları ve Ankastre Cihazlar Fuarı TÜYAP Fuar ve Kongre Merkezi’nde sektörü bir araya getiriyor.

Orta Doğu’dan Avrupa’ya Orta Asya’dan Balkanlar’a banyo, seramik ve mutfak sektörünün alıcı ve üreticilerini buluşturan fuarlar, 14 Mart’ta kapılarını açıyor. 18 Mart’ta sona erecek fuarlardan UNICERA’ya 43 ülkeden; Kitchen World’e ise 32 ülkeden Alım Heyeti organize edildi.

YÜZDE 15 BÜYÜDÜK

TÜYAP Fuarcılık Genel Müdürü Serdar Yalçın, sektördeki büyümenin fuarlara da yansıdığını ve UNICERA Fuarı’nda metrekare alanında geçen yıla oranla yüzde 15 oranında artış sağlandığını belirtti.

Yalçın, Seramik Federasyonu ve Timder’in Tüyap ile birlikte tasarlayıp uyguladıkları UNICERA Fuarı’nın her geçen yıl artan hızla geliştiğini ve büyüdüğünü belirterek, “Seramik üreticilerinin organizasyonda aktif rol alması ile 2005’ten itibaren uluslararası bir nitelik kazanan UNICERA, 1 milyar dolar üzerinde ihracat hedefi ile yıldan yıla büyüyerek güç kazanan seramik sektörünün en geniş katılımcı profiline sahip seramik ve banyo fuarı olma özelliğini taşıyor” açıklamasında bulundu.

MUTFAK SEKTÖRÜ BU FUARDA

Mutfak ve Banyo Mobilyası Sanayici ve İthalatçıları Derneği iş birliği ile bu yıl 8.’si düzenlenen Kitchen World Uluslararası Mutfak Banyo Mobilyaları ve Ankastre Cihazlar Fuarı da mutfak sektörünün temsilcilerine yeni pazarlar oluşturuyor.

Kitchen World fuarı; inşaat sektörü ile orantılı büyüyen mutfak sektörü temsilcilerinin pazarlama platformu olarak dikkat çekiyor. Yurt dışının yanı sıra yurt içinden de, özellikle Anadolu’nun her noktasından sektör temsilcilerinin katılım gösterdiğini belirten Yalçın, “Ticaret ve Sanayi Odaları, Mimar Odaları, İnşaat Mühendisleri Odaları ve Müteahhitler Birliği kurumları ile yapılan çalışmalar sonucunda Türkiye’nin her yerinden bu yıl da katılım bekliyoruz” dedi.

UNICERA Fuarı, geçen yıl 72 ülkeden 3.530’u yabancı toplam 60.841 profesyonel tarafından ziyaret edilmişti. Metro, Raylı Sistem ve Metrobüs entegre sistemiyle ulaşılan fuar ve kongre merkezi geçen yıl açılan 11- 12 numaralı salonlarla 98 000 m² büyüklüğe ulaştı.