Yeni tasarım ve içeriğiyle okurlarıyla buluşan Türkiye’nin en köklü inşaat dergisi olan İnşaat Dünyası dergisi, Türkiye’nin lokomotif sektörü olan inşaat ve yapı sektörünün uluslararası gelişimini ana misyonu olarak görür ve yıllardır ödün vermediği yayıncılık çizgisini sürekli geliştirerek bu misyonu gerçekleştirmeyi hedefler.

Ünlü Mimar Tchoban Türkiye’ye geliyor

Duravit için Türkiye’ye gelecek olan uluslararası ödüllü Sergei Tchoban, 26 Nisan’da düzenlenecek bir etkinlikle Türk mimarlarla buluşacak.

Zenginlik kavramının gösterişlilik ve aşırılık şeklindeki alışılmış yorumunu benimsemek yerine daha modern bir yaklaşım arayan Duravit, Alman-Rus mimar Sergei Tchoban ile saflık ve serbest formlar arasındaki altın oranı kullanarak banyoda yeni bir akım başlattı.

Sergei Tchoban’ın Fransa’nın büyük caddelerinden biri olan Esplanade’ten esinlenerek tasarladığı yeni seri; vitrifiye, mobilya ve komple küvet ürünlerinden oluşuyor. Ürünler 18. ve 19. yüzyılın banyo mobilya kültürünü yansıtıyor.

BAŞARILI BİR KARİYER

Kariyeri başarılarla dolu olan Sergei Tchoban, 1986 yılında St. Petersburg’daki Rusya Sanat Akademisi’nden mezun oldu. Rusya ve Almanya’nın saygın şirketlerinde mimar olarak çalıştıktan sonra 1992 yılında Nps tchoban voss Architekten BDA’nın ortağı oldu.

Hamburg, Berlin, Dresden, ofisinin müdürlüğü, Amerikan Mimari İllüstratörler Birliği(ASAI) Üyeliği, Moskova’daki SPEECH Tchoban Kuznetsov mimari uygulamasının ve S. Tchoban Vakfı’nın kuruculuğu gibi üst düzey görevlerde bulundu. Uluslararası yarışmalarda onlarca ödülün altına imzasını attı. Düzenlediği birçok sergi ile dikkatleri eserlerine çekti.

Moskova’daki Granatniy Çekirdek Konutları, DomAquarèe Mahallesi, Çok İşlevli Kompleks Federasyon Kulesi ve Müzik ve Yaşam tarzı Oteli “nhow“ yüzlerce eserinden birkaçı.