Yeni tasarım ve içeriğiyle okurlarıyla buluşan Türkiye’nin en köklü inşaat dergisi olan İnşaat Dünyası dergisi, Türkiye’nin lokomotif sektörü olan inşaat ve yapı sektörünün uluslararası gelişimini ana misyonu olarak görür ve yıllardır ödün vermediği yayıncılık çizgisini sürekli geliştirerek bu misyonu gerçekleştirmeyi hedefler.

Vinç Bomlarında Kırılma Oranlarını Düşüren Özel Çelik Ruukki Optim 700 Mc Plus

Gelişmiş soğuk biçimlendirme özellikleri ve yüksek çarpma dayanımıyla yeni bir yüksek dayanım çeliği olan Optim 700 MC Plus şimdi Ruukki güvencesiyle Türkiye’de. Ruukki’nin geliştirmiş olduğu özel teknoloji ve yüksek dayanımlı malzemelere ilişkin bilgi birikimi, özel Optim 700 MC çeliğinin yapımında bir araya geliyor.

Dünya’da 700 MC Plus teknik özelliklerinde yüksek dayanımlı çelik üretebilen tek çelik üreticisi olan Ruukki, gelişmiş Optim 700 MC Plus çeliği ile pazardaki diğer 700 MC çeliklerine göre daha dar kalıplarda basılabilmeye ve daha düşük radyuslarla bükülebilmeye imkan tanıyor. Bu şekilde ürünlerin üretim maliyetleri düşerken mevcut ve yeni geliştirilecek ürünlerin tasarımında daha farklı alternatifler oluşturulabiliyor. Optim 700 MC Plus’ın diğer 700 MC’lerden bir farkı da; -60 ° C ısıda kullanılabiliyor olması ve ürünün ağırlıklı kullanım alanı olan vinçlerin özellikle bom kısımlarında kırılma oranlarını azaltması sayılıyor. Bu da üretim maliyetlerinin düşmesine ve kullanıcıların ürünlerini daha uzun süreli kullanımına olanak sağlıyor.

Çarpma tokluğunun normalin iki katı düzeyinde olduğu Optim700 MC Plus’tan yapılan ekipmanlar çok düşük sıcaklıktaki ortamlar gibi en zor çalışma koşullarında dahi çalışıyor. Flanşlanabilirlik özelliği ve yüksek işlenebilirlik derecesi de ürünün öne çıkan özellikleri arasında yerini alıyor.

Optim700 MC Plus ağırlıklı olarak vinç, kamyon ve hareketli makineler için karoser imalatçıları tarafından kullanılıyor. Üreticilere daha iyi performans sağlayan vinç bomu ve diğer vinç bileşenleri gibi yapıları tasarlama imkanı veriyor. Vinç bomlarında kırılma oranlarını düşürmesi de kullanıcılara emniyet açısından güven sağlıyor.

RUUKKİ HAKKINDA

Ruukki, Avrupanın önde gelen yüksek dayanımlı çelik ve metal bazlı komponent üreticisi… Yüksek dayanımlı ve aşınma sacları ile birlikte metal esaslı komponent üretimleri içinde iş ortaklarına geniş bir yelpazede çözümler sunuyor. Merkezi ve çelik üretim tesisleri Finlandiya’da bulunan Ruukki, 30 ülkede 11 bin 800’ü aşan çalışanı ile hizmet veriyor.