Yeni tasarım ve içeriğiyle okurlarıyla buluşan Türkiye’nin en köklü inşaat dergisi olan İnşaat Dünyası dergisi, Türkiye’nin lokomotif sektörü olan inşaat ve yapı sektörünün uluslararası gelişimini ana misyonu olarak görür ve yıllardır ödün vermediği yayıncılık çizgisini sürekli geliştirerek bu misyonu gerçekleştirmeyi hedefler.

Yüzüyor gibi görünen bir tezgah Duravit Delos

Son yıllarda, banyo bir yaşam alanı olarak giderek daha çok önem kazanıyor. Modayı belirleyen Duravit şimdi de bu alanda yeni standartlar koyuyor ve Delos banyo mobilyaları serisi ile tasarımı nedeniyle küçültülen banyolara konforlu bir ortam ve yeni bir ferahlık getiriyor.

EOOS’a ait, yüzüyor gibi görünen tezgah gözle görünür şekilde sanki odanın içinde zarifçe esiyor. Bu esinti EOOS’un düz çizgili tasarımının tam anlamıyla sergilenmesini sağlayan görünmez bir duvar tertibatı sayesinde gerçekleşiyor.

MADDESELLİKTEN SİHRE GEÇİŞ

Tüm Duravit aynalarda olduğu gibi, yan tarafta gizlenmiş sensörlü bir lamba anahtarı olan Delosun bu çepeçevre aynasını EOOS; kendine özgü bir şekilde “maddesellikten sihre geçiş” olarak tanımlıyor.

Işık kaynaklarını etkin biçimde gizleyen bu yenilikçi, hassas ışık tentesi de bu kavrama büyük bir katkıda bulunuyor. Ancak, yeni teknolojisi sayesinde, dolaylı ve parlamayan LED lamba yüzün en iyi şekilde aydınlatılmasını sağlıyor. LED lambaların daha verimli ve daha uzun ömürlü olması nedeniyle Duravit sadece en yüksek tasarım şartlarını sağlamakla kalmıyor, aynı zamanda sürdürülebilirliğe önemli bir katkıda bulunuyor. Bu yeni mobilya programının sihirli karakterine son dokunuşu ise olağan yeşil kenarı olmayan, ekstra beyaz camdan mamul bir raf sağlıyor.

DOKUNMA DUYUSUNA HİTAP EDİYOR

Delos iki ayrı gerçek ahşap cila ile çok parlak beyaz renkte sunuluyor. Gerçek ahşap cilalar özellikle banyo mobilyasının konforlu karakterini öne çıkarıyor. Dokunma duyusuna hitap eden, yenilikçi ve fırçalanmış yüzeyi ahşabın doğal özelliklerini göz önüne seriyor ve hoş bir konfor hissi uyandırıyor. Koyu ceviz ve açık meşe seçenekleri sunuyor.

Şık ve modaya uygun olup tezgahla aynı indirgenmiş çizgileri taşıyan boy dolapları, yarım boy dolapları ve çekmeceli dolaplar seriyi tamamlıyor.

AKILLI DÜZENLEME SİSTEMİ

Delos serisinin hafifliği aynı zamanda dolapların içine de işliyor… Sadece ön ve arka kenarları alüminyum profille korunmuş olan sağlam cam raflar bolca saklama yeri sağlıyor. Bunlar, elmas karası iç kısımla birlikte neredeyse görünmez olan özel bir destek sistemiyle sabit tutuluyor. Delos çekmeceleri hafif bastırarak açılabilir ve kapanabiliyor. Ceviz ya da akçaağaçtan üretilen, yeni ve akıllı bir iç düzenleme sistemi iç kısımları tertipli göstermeye özellikle yardımcı oluyor.

Delos mobilya serisi, Darling New, D-Code ve Vero seramik serileri gibi Duravit’in başarılı modellerini tamamlıyor. Ancak, Duravit ürünü olan diğer birçok tezgahlı lavabo da Delos ile güzel bir uyum sergiliyor.