Yeni tasarım ve içeriğiyle okurlarıyla buluşan Türkiye’nin en köklü inşaat dergisi olan İnşaat Dünyası dergisi, Türkiye’nin lokomotif sektörü olan inşaat ve yapı sektörünün uluslararası gelişimini ana misyonu olarak görür ve yıllardır ödün vermediği yayıncılık çizgisini sürekli geliştirerek bu misyonu gerçekleştirmeyi hedefler.

Zaha Hadid ülkesi için çizecek

Iraklı ünlü mimar Zaha Hadid, Irak Merkez Bankası’nın Genel Müdürlük Binası’nı tasarlayacak. Proje için geçen ay Londra’da imzalar atıldı. Victoria & Albert Museum’da gerçekleşen imza töreninde banka yetkilisi Dr Sinan Al-Shabibi ile Irak büyükelçiliğinden Dr Muhielddin Hussein Abdullah katıldı.

Irak Merkez Bankası Genel Müdürlük Binası, Bağdat’ta Dicle Nehri kıyısında inşa edilecek. Zaha Hadid Architects’in önderliğindeki tasarım ekibinde Adams Kara Taylor, Max Fordham, Newtecnic, DEGW, Gross Max, Davis Langdon, Arup, Warringtonfire, Winton Nightingale ve A2 Project Managers bulunuyor.

“Irak Merkez Bankası’nın tasarlanması için bana teklif getirildiği zaman çok duygulandım” diyen ünlü mimar Hadid, “Irak’ta doğdum, hala kendimi oraya çok yakın hissediyorum. Irak için ulusal önemi olan bir tasarım üzerinde çalışıyor olduğum için kendimi ayrıcalıklı hissediyorum” diye konuştu.