Yeni tasarım ve içeriğiyle okurlarıyla buluşan Türkiye’nin en köklü inşaat dergisi olan İnşaat Dünyası dergisi, Türkiye’nin lokomotif sektörü olan inşaat ve yapı sektörünün uluslararası gelişimini ana misyonu olarak görür ve yıllardır ödün vermediği yayıncılık çizgisini sürekli geliştirerek bu misyonu gerçekleştirmeyi hedefler.

AE Arma-Elektropanç’tan yeni ortaklık

AE Arma-Elektropanç, Hollanda merkezli halka açık teknik servis sağlayıcısı Imtech N.V. ile çoğunluk hissesini satmak üzere anlaşma imzaladı. AE Arma Elektropanç’tan yapılan açıklamada “Imtech’in finansal gücü ve teknik tecrübesi ile AE Arma-Elektropanç’ın Türkiye, Rusya ve Orta Dogu’da mevcut olan güçlü konumunun birleşmesiyle sağlam bir ortaklığa imza atılmıştır” denildi.

AE Arma-Elektropanç’in Yönetim Kurulu Başkanı Kemal Kızılhan, “Yıllardır global bir firma olma yolundayız ve bu hedefi yakalayacağız diyordum. Imtech ile yaptığımız bu ortaklık bizi hedefimizde son adıma getirmiş oluyor” dedi.

Imtech’in CEO’su René van der Bruggen anlaşmayla ilgili, “Bu ortaklık Imtech için ileriye büyük bir sıçrayış olacaktır. 2015 büyüme hedefini gerçekleştirme amacıyla (8 milyar Euro ciro hedefi) Imtech, Türkiye’deki pozisyonunu güçlendirmeyi planlamaktadır. AE Arma-Elektropanç ile ortaklık hem Türkiye’de güçlü bir konum sağlayacak, hem de Orta Doğu ve Rusya dahil Eski Sovyetler Birligi ülkelerine giriş için bir adım olacaktır” dedi.

28.600 çalışan sayısı ve 5,1 milyar Euro ciro ile Imtech, dünya çapında; elektrik, elektronik, mekanik ve bilgi-iletişim teknolojileri alanlarında çözümler sunan önde gelen firmalardan.