Yeni tasarım ve içeriğiyle okurlarıyla buluşan Türkiye’nin en köklü inşaat dergisi olan İnşaat Dünyası dergisi, Türkiye’nin lokomotif sektörü olan inşaat ve yapı sektörünün uluslararası gelişimini ana misyonu olarak görür ve yıllardır ödün vermediği yayıncılık çizgisini sürekli geliştirerek bu misyonu gerçekleştirmeyi hedefler.

Antakya’ya 150 milyon dolarlık AVM

Tahincioğlu Gayrimenkul, OTA Antakya ve Gençoğlu ortaklığı olan Dost İnşaat, Antakya’ya 150 milyon dolarlık AVM yatırımı yapıyor. Şehir merkezindeki ilk AVM olacak proje, Antakya’nın tarihi dokusuna sahip çıkan bir mimari anlayışla hazırlanıyor.

110 bin metrekare toplam inşaat alanına sahip proje 145 mağazadan oluşacak. Gelecek yılın üçüncü çeyreğinde işletmeye açılacak olan proje, Palladium AVM’nin de mimarlığını üstlenen Ergün Mimarlık tarafından tasarlanıyor.

Sosyal ve kültürel aktivitelerin de yapılabileceği merkezde, kafe, restoran, sinema, çocuk oyun alanı, bowling, bilardo, dart oynanabilecek alanlar yer alacak. Projede sergi ve tiyatro gösterileri gibi kültür sanat aktivitelerine yoğunlaşıp, Antakyalılara rahat ve güvenilir bir sosyalleşme alanının yaratılması hedefleniyor.