Yeni tasarım ve içeriğiyle okurlarıyla buluşan Türkiye’nin en köklü inşaat dergisi olan İnşaat Dünyası dergisi, Türkiye’nin lokomotif sektörü olan inşaat ve yapı sektörünün uluslararası gelişimini ana misyonu olarak görür ve yıllardır ödün vermediği yayıncılık çizgisini sürekli geliştirerek bu misyonu gerçekleştirmeyi hedefler.

Baumit

Baumit 32 ülkede, 38 tesise sahip olan, dış cephe ısı yalıtım sistemleri, kuru harçlar ve makineli hazır sıvalar sektörünün öncü ve köklü firmalarından Avusturya merkezli Schmid Industrie Holding firması. 2008 yılında Avrupa’nın en modern kuru harç tesislerinden biri olan ve yıllık 300.000 ton üretim kapasitesine sahip Gebze üretim tesisini devreye alan Baumit, Türkiye’de faaliyetlerini her geçen yıl %50 büyüme başarısı ile sürdürüyor. Baumit Türkiye ürün gamında, cephe kaplamaları ve boyaları, ısı yalıtım sistemleri, sıvalar, şap ürünleri, karo yapıştırıcıları, derz dolgu ve örgü harçları bulunuyor.

BAUMIT DIŞ CEPHE ISI YALITIM SİSTEMLERİ

Bir konutun yüksek konfor ve sağlıklı niteliklere ulaşması için en önemli katkıyı sağlayan etken mükemmel bir ısı yalıtımıdır. Çünkü ancak bu şekilde dengeli sıcaklık seviyeleri elde etmek mümkündür. Böylece mekan sıcaklığı tüm mevsimler boyunca dengelenmiş ve korunmuş olur. Baumit Isı Yalıtım Sistemi evleri koruyucu bir manto gibi sarar. Kışın sıcak ve konforlu, yazın ise serin ve ferah kalmasını sağlar. Böylece tüm duvar yapıları, farklı hava koşullarına karşı korunur.

Baumit Dış Cephe Isı Yalıtım Sistemi, iç ısı ile dış ısı arasındaki farkı korumaya çalışır. Aynı zamanda binanın nefes almasını sağlayarak sağlıklı ve konfor şartları sağlanmış yaşam alanları yaratır. Yakıt harcamaları yaklaşık %50 oranında azalır. Yazın ise klimaların daha az çalışmasından dolayı elektrik harcamaları da önceki yıllara oranla önemli miktarlarda düşer. Tasarrufun yanı sıra sistemin fiziksel faydaları da mevcuttur.

Baumit Dış Cephe Isı Yalıtım Sistemi, yoğuşmanın (terlemenin) neden olduğu küflenme, siyah leke ve mantar oluşumunu engeller. Rutubet ve nemden kaynaklanan, hastalıklara yol açan sağlıksız ve konforsuz koşulların oluşmasını önler. Bununla beraber, rutubet ve dış etkilerden korunan binanın ömrü uzar.

Tüm Baumit sistemleri ve sistem bileşenleri, ETAG 004 testinden geçmiş ve belgelendirilmiş olup birçok özellikleri ile yasal norm ve yönetmeliklerde şart koşulan teknik gereksinimlerin daha üzerinde performansa sahip sistemler sunar.

Baumit ürün gamında 4 farklı Dış Cephe Isı Yalıtım Sistemi bulunmaktadır;

open® Isı Yalıtım Sistemi

Star Isı Yalıtım Sistemi

Pro Isı Yalıtım Sistemi

Duo Isı Yalıtım Sistemi

OPEN® ISI YALITIM SİSTEMİ

Nefes alan ısı yalıtım sistemi

Kendi kendini temizleme özelliği

Uzun ömürlü ve darbe dayanımlı

Sadece ıslak kaplama ile beraber kullanım / 20 yıl garanti

STAR ISI YALITIM SİSTEMİ

Yüksek performanslı beyaz yapıştırıcı

Isıl iletkenlik değerleri geliştirilmiş levha

Koyu renk alternatifi

Islak kaplama ile 15, kuru kaplama ile 10 yıl garanti

PRO ISI YALITIM SİSTEMİ

Projeler için mükemmel fiyat performans oranı

Hızlı ve basit uygulama

Zengin renk seçenekleri

Islak kaplama ile 12, kuru kaplama ile 8 yıl garanti

DUO ISI YALITIM SİSTEMİ

Ekonomik çözüm

Islak kaplama ile 10, kuru kaplama ile 5 yıl garanti

BAUMIT ISLAK KAPLAMALAR

“Mekanlar, binalar, kullanıcılarını yansıtan, onları anlatan yapılardır. Binalarınızın dış cephelerinin temiz ve modern yüzü kullanıcıyı mutlu ettiği gibi çevresinde yaşayan diğer insanlara karşı da kendilerini daha enerjik hissetmesini sağlar.” Baumit bu anlayışla yola çıkarak binaların alternatif renk seçenekleriyle, yeni dikkat çekici dokusuyla da fark edilmesini sağlayan ürün grubunu, Baumit Islak Kaplama ürünlerini geliştirdi.

Baumit Islak Kaplamalar, sadece cephenin görünümünü güzelleştirmekle kalmaz aynı zamanda bina için önemli koruma işlevini yerine getirir. Yüksek kaliteli pigmentler ile yaratılan canlı renkler ilk günkü parlaklığını uzun yıllar korur ve zararlı UV ışınlarına karşı koruma sağlar. Dış cepheler, yağmur, rüzgar ve ısı değişimleri gibi birçok etkiyle başa çıkmak zorundadır. Baumit son kat kaplamalar tüm bu dış etkilere karşı koruma sağlar.

Kullanıma hazır ve kendinden boyalı olan ıslak kaplamalar hem kolay hem de pratik bir şekilde uygulanabiliyor. Bu özellikleri ile uygulama esnasında hem zamandan hem de işçilikten tasarruf sağlıyor. Yaygın olarak kullanılan dekoratif sıvaların aksine, Baumit Islak Kaplamalar daha dayanıklı, daha uzun ömürlü olmaları sebebi ile daha uzun garanti süreleri sunuyor. İçerdiği boya sayesinde, ıslak kaplamalar uygulandıktan sonra tekrar üzerine boya uygulaması yapılmasına da gerek kalmıyor. Yani iki özelliği ve uygulamayı tek seferde bitiriliyor.

Baumit Islak Kaplamalar ürün grubu içinde bulunan NanoporTop, nano teknoloji kullanılarak geliştirildi. Baumit NanoporTop’un özel yüzeyi mikroskobik düzeyde bakıldığında nano partiküllerden oluşan pürüzsüz bir yüzeye sahip. Pürüzsüz yüzey teknolojisi kirlerin yüzeye tutunmasını zorlaştırarak, cephenizin daha az kirlenmesini sağlıyor. Az miktardaki kir, toz tanecikleri de doğal yollarla, yani rüzgar ve yağmur etkisi ile temizleniyor. Böylece bina cephesinin ilk günkü temiz ve alımlı renk tonunun korumasını sağlanıyor.

Baumit İnş. Malz.San.Tic.

Acarlar İş Merkezi D-Blok Kat:1

34810 Kavacık/İstanbul

T: +90 216 680 3400

F: +90 216 680 3401

W: www.baumit.com.tr