Yeni tasarım ve içeriğiyle okurlarıyla buluşan Türkiye’nin en köklü inşaat dergisi olan İnşaat Dünyası dergisi, Türkiye’nin lokomotif sektörü olan inşaat ve yapı sektörünün uluslararası gelişimini ana misyonu olarak görür ve yıllardır ödün vermediği yayıncılık çizgisini sürekli geliştirerek bu misyonu gerçekleştirmeyi hedefler.

Betonstar Ürdün yollarında

Yaptığı yatırımlarla sektörde hızla ilerleyen Betonstar, İzmir’deki yeni fabrikası sayesinde üretim kapasitesini arttırıyor, yabancı ülkelere ürün gönderiyor, büyüyen kapasitesiyle istihdam yaratıyor. Betonstar geçen ay gerçekleştirdiği ihracat ile bir ilke daha imza attı. Betonstar tarafından üretilen 5 kollu, RZ açılımlı, X ayaklı, 43 m lik pompa Ürdün’de yerinde kamyona monte edilmek üzere Betonstar’ın uzman teknik ekibiyle birlikte Ürdün’e gönderildi. Firmanın Betonstar markalı pompayı tercih ederek filosuna katması, dünya pazarlarında gittikçe yükselen değerinin bir göstergesi olması anlamında oldukça önemli.

YATIRIMLAR SÜRECEK

Betonstar, beton pompa hidrolik sistemi ve bom üretimine büyük yatırımlar yapıyor. Geliştirilen sistemlerle 2012 yılından itibaren tüm hidrolik sistem, elektronik kontrol ile sağlanacak. 2012 yılında beton pompanın en önemli parçası olan bom konusunda Ar-Ge çalışmaları devam edecek, 300 m dikey mesafeye basacak sabit beton pompası, ilk defa Türkiye’de Betonstar vizyonuyla üretilecek.

Betonstar, hem ulusal hem de uluslararası pazarda ürün ve fiyat anlamında rekabet gücü yüksek yerli beton pompası üreticisi olarak sorumluluğunun bilincinde olduğunun altını çiziyor. Pazarda güçlü markalar ile rekabet edecek düzeye ulaşan Betonstar, kuruluşundan beri her yıl yüzde yüz büyüme hedefini tutturarak 2011’de yurt içinde tercih edilen ikinci büyük beton pompa üreticisi ve satıcısı olmayı başardığını vurguluyor.