Yeni tasarım ve içeriğiyle okurlarıyla buluşan Türkiye’nin en köklü inşaat dergisi olan İnşaat Dünyası dergisi, Türkiye’nin lokomotif sektörü olan inşaat ve yapı sektörünün uluslararası gelişimini ana misyonu olarak görür ve yıllardır ödün vermediği yayıncılık çizgisini sürekli geliştirerek bu misyonu gerçekleştirmeyi hedefler.

Brandium Ataşehir Yaşam Ve Avm Projesinde İntek farkı

70 dönümlük bir arazi üzerinde inşa edilen Brandium Ataşehir Yaşam ve AVM projesi, 27 ile 36 kat arasında değişen 5 adet rezidans blok, alışveriş merkezi, otel, konferans binası ve sosyal tesislerden oluşan 320.000 m² toplam inşaat alanı ile İstanbul Anadolu yakasının en dikkat çekici projeleri arasında yer alıyor.

Yatırımcısı ve aynı zamanda ana yüklenicisi Emay İnşaat olan projenin kaba inşaat işlerinde; alışveriş merkezi, otel ve konferans salonu Güvenç İnşaat; R2, R3 ve R4 rezidans bloklar Gönke Yapı; R1 blok ise Yapıtek tarafından yapılıyor. Her üç firma da bu projenin kalıp ve iskele işleri konusunda İntek Kalıp’ı kendilerine partner olarak seçti. Böylece bu büyük projenin tüm kalıp sorunları İntek Kalıp tarafından başarı ile çözüldü. İntek Kalıp, Müşterilerimizin ellerindeki kalıp stokları, kalıp ekiplerinin alışkanlıkları, taahhütleri altındaki binaların teknik özellikleri arasında bazı farklar olduğu dikkate alınarak, her firma için uygun kalıp sistemleri belirledi. Bu durum aynı projede birçok farklı sistemin birden kullanılması sonucunu ortaya çıkardı ve şantiye, kalıp açısından bir show-room görünümü kazandı.

PROJEDE KULLANILAN İNTEK KALIP SİSTEMLERİ VE MİKTARLARI

PERDE-KOLON KALIPLARI:

İNTEVA geniş yüzeyli pano sistemi: 1.850 m²

PANEMAX çelik çerçeveli panel kalıp sistemi: 480 m²

DÖŞEME KALIPLARI:

HD 150 masa ve iskele sistemi: 10.300 m²

CLK çanak iskele sistemi: 3.200 m²