Yeni tasarım ve içeriğiyle okurlarıyla buluşan Türkiye’nin en köklü inşaat dergisi olan İnşaat Dünyası dergisi, Türkiye’nin lokomotif sektörü olan inşaat ve yapı sektörünün uluslararası gelişimini ana misyonu olarak görür ve yıllardır ödün vermediği yayıncılık çizgisini sürekli geliştirerek bu misyonu gerçekleştirmeyi hedefler.

Bticino

PROJEDE TERCİH EDİLME SEBEBİ

Varyap Maridian proje kapsamındaki pek çok yapıda BTicino LightTech mekanizma, TH çerçeve ve BTicino My Home Otomasyon kullanıldı. Varyap ve Teknik Yapı tarafından daha önce yapılan Uphill Court projesinde kullanılan seri ve modellerin beğenisi, Varyap Meridian projesinde de devam etti. Legrand İstanbul Bölge Müdürü Erol Şen, ”Bticino ürünlerinin tercih edilmesinin en önemli nedenleri arasında mimari danışmanların, Varyap mimari grubun, teknik ve elektrik gruplarının taleplerini tam ve eksiksiz olarak karşılamasıydı. Proje için yapılan tüm saha analizleri ardından, kalite ve estetiği ile BTicino LightTech ve BTicino My Home Otomasyon ürünleri fiyat ve performans kriterlerine en uygun marka olarak seçildi. Varyap 2010 yılında Londra’da yapılan Uluslararası Gayrimenkul Ödülleri yarışmasında Dünyanın En İyi Mimari Projesi ödülünü alan bu projede olmaktan gurur duyuyoruz.” dedi.

BTICINO MY HOME OTOMASYON

Bticino ‘My Home’ akıllı ev sisteminde sıcaklık kontrolü arzu edilen sıcaklık seviyesini koruyor. İklimlendirme ve enerji yönetimi ile kullanıcılara tasarruf imkanı sağlıyor. İdeal iklimlendirme istenilen an ve yerde bölgesel sıcaklık kontrolü ile konforun garantisini veriyor. Kullanılmayan odaların ısısını kapatabiliyor, güneş ışığı ve ısısı da algılanabiliyor. Bu sayede yüzde 30’a varan tasarruf sağlanıyor.

İletişimi BTicino interkom sistemi ile sağlayan ‘My Home’ akıllı ev sistemi audio ve video interkom sistemleri ile bir bütün olarak çalışyor. ‘My Home’da yer alan dahili üniteler sistemi interkom sisteminde yer alan dahili telefonların görüşmesini sağlıyor. Bunun yanı sıra sistemde yer alan ‘My Home’ multimedya kablolama ile her odaya TV, telefon, data ve görüntülü dahil ünite konulabilmesi de mümkün.

BTicino ‘My Home’ akıllı ev sistemi ile güvenliğiniz de kontrol altında. Hırsız alarm sistem ünitesi, manyetik okuyucuları, alarm ve sirenleri ile komple ve profesyonel çözümler sunuyor. Ev içi alarm sistemi ise, gaz kaçağı, su baskını gibi tehlikeleri algılıyor. Dışarıdan gelen bir tehlike anında hırsız alarm sisteminin sirenleri çalmaya başlıyor. Su baskını ya da gaz kaçağı durumunda ise hassas sensörler sayesinde su ya da gaz vanaları otomatik olarak kapanıyor. Radyo korumalı RF cihazlar manyetik dalgalar ile evinizi ve çevrenizi güvence altına alıyor. Video kontrol ile evinizin iç ve dış cephesindeki kameralar herhangi bir alarm anında görüntüleri kaydediyor ve interkom sistemi ile kombine çalışıyor.

BTICINO LIVING / LIGHT / LIGHTTECH

Bticino Living, Light, Light Tech serileri ile işlevleri üç farklı görünümde sunarak tasarımda çeşitlilik sağlarken, yaşam alanlarına da en iyi teknik çözümü sunuyor. Şık siyah-antrasit renkli mekanizmaları çevreleyen yumuşak ve yuvarlak hatlarla Living; beyaz saten yüzeyli mekanizmalarla sade tasarımlı Light ve mekanizmaların teknolojik özelliklerini ön plana çıkaran metalik yüzey ile LightTech… Her renk mekanizmada kullanılabilen 50’den fazla renk ve malzeme çeşidine sahip çerçeveler ile sınırsız seçim özgürlüğü sunuyor. Gerek Living gerek Light serilerinde farklı beğenilere cevap verebilmek adına gerçek ahşap, metal işleme zamak ve boyama zaman çerçeve çeşitlerini malzeme seçimi açısında çeşitlilik yaratıyor.

Modern bir elektrik tesisatı için gerekli tüm işlevlere sahip olan Living, Light, Light Tech serileri, aydınlatma yoğunluğunu ayarlayan dimmer, kaçak akım korumalı topraklı priz, ortam iklimlendirme/air condition sistemi için Kronotermostat gibi işlev seçenekleri ile geleneksel işlev yelpazesine sıra dışı yenilikler katıyor. Aydınlatma kumandalarından elektrik ve data prizlerine, ortam iklimlendirme ve programlama mekanizmalarından ses sitemlerine ve emniyet aydınlatma mekanzimalarından gaz alarm sistemine kadar bir çok sistemde işlevler sunuyor. Ayrıca tüm ürünler standart ölçülere sahip “1 modül”ün katları olacak şekilde tasarlandığı için, kullanımda esneklik ve 1 modülden 7 modüle kadar birleştirilebilir mekanizmalarla modülerlik sağlıyor.