Yeni tasarım ve içeriğiyle okurlarıyla buluşan Türkiye’nin en köklü inşaat dergisi olan İnşaat Dünyası dergisi, Türkiye’nin lokomotif sektörü olan inşaat ve yapı sektörünün uluslararası gelişimini ana misyonu olarak görür ve yıllardır ödün vermediği yayıncılık çizgisini sürekli geliştirerek bu misyonu gerçekleştirmeyi hedefler.

Bursa 24. Uluslararası Yapı Ve Yaşam Fuarı Ve Kongresi

Bursa’da geçen yıl düzenlenen, Türkiye ve yurt dışından 44.782 kişinin ziyaret ettiği Bursa Yapı ve Yaşam Fuarı bu yıl itibariyle “Uluslararası Fuar” niteliği kazandı.

Geçen yıl 16 ülkeden 258 firma ve temsilciliğinin katılımıyla hazırlanan fuar bu yıl 4-8 Nisan tarihleri arasında gerçekleştirilecek. Yapıdaki yeniliklerin bir arada sergileneceği, yeni ürün ve hizmetlerin, makine ve donanımların tanıtılacağı Bursa 24. Uluslararası Yapı ve Yaşam Fuarı, bölgenin en büyük ve güçlü etkinlikleri arasında yer alıyor. Fuarda, BURTİMDER Bursa Tesisat İnşaat Malzemecileri Derneği ile birlikte “Mutfak, Banyo, Seramik, Tesisat Özel Bölümü” hazırlanacak.

Bu yıl ilk kez düzenlenecek olan Bursa Belediye İhtiyaçları, Kent Mobilyaları Park Bahçe Düzenlemeleri ve Spor Tesisleri Fuar’ında da şehircilik konusundaki gelişmeler ele alınacak, sektör ile ilgili tüm yeniliklerin topluca sunulacağı bir platform oluşturulacak.

DÖNÜŞÜM – YAŞAMA VE MEKANA ETKİLERİ KONGRESİ

Fuar geçen yıl yurt içinden Afyon, Ankara, Aydın, Balıkesir, Çanakkale, Denizli, Eskişehir, İstanbul, İzmir, Konya, Karaman, Kütahya, Manisa, Uşak, Yalova, Zonguldak illeri başta olmak üzere 30 önemli sanayi şehrinden, yurt dışından ise Avustralya, İtalya, Mısır, Suriye ve Yunanistan’dan katılımcılar tarafından ziyaret edilmişti.

Fuarla eş zamanlı olarak, TMMOB Mimarlar Odası Bursa Şubesi tarafından düzenlenen “Dönüşüm – Yaşama ve Mekana Etkileri” başlıklı 24. Uluslararası Yapı ve Yaşam Kongresi’nin de sektörün tüm elemanlarını buluşturması bekleniyor. Fuarlar, 04 – 07 Nisan 2012 tarihleri arasında 11.00 – 20.00, 08 Nisan 2012 tarihinde ise 11.00–19.00 saatleri arasında ziyaret edilebilecek.