Yeni tasarım ve içeriğiyle okurlarıyla buluşan Türkiye’nin en köklü inşaat dergisi olan İnşaat Dünyası dergisi, Türkiye’nin lokomotif sektörü olan inşaat ve yapı sektörünün uluslararası gelişimini ana misyonu olarak görür ve yıllardır ödün vermediği yayıncılık çizgisini sürekli geliştirerek bu misyonu gerçekleştirmeyi hedefler.

Cemdağ’dan üretime büyük yatırım

Aydınlatma armatürleri ve ekipmanları sektörünün önde gelen üreticilerinden Cemdağ, Ar–Ge çalışmalarının sonucunda yüzde 40’a varan oranlarda tasarruf sağlayan armatürlerin üretimine başladı.

Büyüme hedeflerini Ar – Ge çalışmalarıyla pekiştirdiklerini söyleyen Cemdağ Başkan Yardımcısı Sina Cem 2011’de’ki 1 milyon dolarlık yatırımla, Türkiye’de hiçbir üreticide bulunmayan ‘goniofotometri aydınlatma laboratuvarı’ kurarak hayata geçirdiklerini anlattı.

32 YENİ ÜRÜN YATIRIMI

Son üç yılda 10 milyon dolarlık makine, tesis ve laboratuvar yaptıklarına dikkat çeken Cem, 2012’de LED teknolojisi ile üretilen armatürlere ağırlık vereceklerini, bunun için 1.5 milyon dolarlık üretim üniteleri yatırımı planladıklarını açıkladı.

LED ürün portföyüne ilave olacak olan 32 yeni ürün yatırımı planladıklarını sözlerine ekleyen Cem “Ayrıca ihracat konusunda daha da aktif bir yapıya bürünmeyi planlıyoruz. Bizim de ‘Hedef 2023’ kapsamında planlamalarımız var. Bugüne kadar girmediğimiz, kendine has regülasyonu olan Amerika, Suudi Arabistan gibi ülkelere ihracatı hedefliyoruz” dedi.

23 ÜRÜN GRUBUNDA ÜRETİM

Cemdağ Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Cem de bugün, 200’ün üzerinde çalışanı ve toplam 41 bin metrekare alana kurulu 3 üretim tesisiyle, aydınlatma sektöründe Türkiye’nin en büyük entegre üretim kapasitesine sahip olduklarını belirtti. Cem firma hakkında şu bilgileri verdi: “Tesislerde ağırlıklı olarak LED, yüksek basınçlı ve floresan armatür grupları, iç, dış ve teknik olmak üzere 23 ürün grubunda, 200’den fazla ürün ve bin 250 civarında farklı varyantta üretim yapılıyor. Türk Patent Enstitüsü’nden aldığımız 41 adet belgemiz var. Türkiye’de satış yaptığımız 59 bayi bulunuyor” şeklinde sözlerini tamamladı.