Yeni tasarım ve içeriğiyle okurlarıyla buluşan Türkiye’nin en köklü inşaat dergisi olan İnşaat Dünyası dergisi, Türkiye’nin lokomotif sektörü olan inşaat ve yapı sektörünün uluslararası gelişimini ana misyonu olarak görür ve yıllardır ödün vermediği yayıncılık çizgisini sürekli geliştirerek bu misyonu gerçekleştirmeyi hedefler.

Duvarlarda renklerin zıtlığı

Sezona özel hazırladığı Köpük Şeker, Duru Mavi, Kekik ve Melek Kanadı renklerini kartelasındaki zıt renkler ile kombine eden Düfa, mekanlarda heyecan ve daha güçlü bir denge duygusu yaratıyor.

Özellikle kişisel mekanlarda insan psikolojisi için büyük öneme sahip olan duvar renklerinin zıt renklerle kombin yapılarak tercih edilmesinin, insanların üzerinde heyecan, enerji ve denge duygusu yarattığı biliniyor. Bu anlayıştan yola çıkan boyanın ustası Düfa, zengin renk kartelasına zıt tonlarla kullanılabilecek dört yeni renk ekledi.

DOÐANIN RENGİ; KEKİK

Yeşilin en soft tonlarından biri olan Kekik rengini sezona özel tasarlayan Düfa, zıt renk olarak morun en beğenilen tonu leylağı öneriyor. Leylak ile kullanılacak kekik rengi mekanlarda doğanın huzurunu ve dinginliğini bir arada sunuyor.

PEMBENİN EN EŞSİZ TONU; KÖPÜK ŞEKERİ

Köpük Şekeri adını alan renk, pembenin en soft ve eşsiz tonu olarak Düfa’nın kartelasındaki yerini alıyor. Köpük Şekeri rengi, 2012’nin moda renklerinden biri olan canlı yeşil ile birlikte kullanıldığında mekanlarda bahar esintisi oluşturuyor.

GÖK RENGİNDEN İLHAM ALAN; DURU MAVİ

Düfa gök renginden ilham aldığı yeni rengi Duru Mavi’yi, vazgeçilmez, asil, zarif ve seçkin renklerinden biri olan Kum Beji ile birlikte sunarak mekanlarda okyanus esintisi yaratıyor.

BEYAZIN EN SAF HALİ; MELEK KANADI

Düfa, rengini ve adını melek kanadından alan yeni rengi ile beyazın en saf halini sunuyor. Düfa, mekanlarda derinlik ve aydınlık yaratan Melek Kanadı’nı Gül Kurusu rengi ile öneriyor.