Yeni tasarım ve içeriğiyle okurlarıyla buluşan Türkiye’nin en köklü inşaat dergisi olan İnşaat Dünyası dergisi, Türkiye’nin lokomotif sektörü olan inşaat ve yapı sektörünün uluslararası gelişimini ana misyonu olarak görür ve yıllardır ödün vermediği yayıncılık çizgisini sürekli geliştirerek bu misyonu gerçekleştirmeyi hedefler.

Emlak Konut GYO’dan 3 milyarlık satış hedefi

Emlak Konut GYO’nun yeni dönem çalışmaları hakkında bilgi veren Genel Müdür Murat Kurum, firmanın hızla büyüdüğünü belirterek, “2012 içerisinde de en az 3 milyar TL satış yapmayı bekliyoruz. Bu kaynakla, İstanbul’da büyük kentsel dönüşüm projelerine imza atmak arzusundayız” dedi.

Kurum, Resneli, Kayaşehir, Başakşehir gibi bölgelerde rezerv alanları oluşturarak kentsel dönüşüme katkı sağlayacak projeleri hayata geçirmeyi planladıklarını söyledi.

HOŞDERE VE ZEKERİYAKÖY’DE DÖNÜŞÜM

Hoşdere ve Zekeriyaköy’de büyük ölçekli araziler için, kentsel tasarım çalışması gerçekleştirildiğini ifade eden Kurum, global şehircilik ilkeleri doğrultusunda bu alanlarda yeni kentler kuracaklarını söyledi. Kurum, İstanbul Başakşehir ilçesine bağlı Hoşdere Köyü sınırları içerisinde yer alan, Başbakanlık Toplu Konut İdaresi Başkanlığı (TOKİ) mülkiyetindeki yaklaşık 1 milyon 105 bin metrekare yüzölçüme sahip taşınmazlardan imar planı ve uygulaması sonucunda oluşacak olan 550 bin metrekare imar parselinin üç grup tarafından ortaklaşa geliştirildiği bilgisini verdi.

AFET YASASI VURGUSU

Meclis Genel Kurul gündemine alınan ‘Afet Riski Altındaki Alanların Dönüştürülmesi Hakkında Kanun Tasarısı’nın kanunlaşması ile birlikte vatandaşların güvenli yapılara kavuşacağını, yeni altyapı ve ulaşım sistemleriyle de şehirlerin daha düzenli hale gelmesini sağlayacak düzenli bir yapılaşmaya gidileceğini belirtti.

Emlak Konut Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı (GYO) A.Ş. halka arz sürecinde elde ettiği başarıyı, kentsel tasarım projelerinde de gösteriyor. 2011’de 815 milyon 423 bin 589 TL net satış gerçekleştiren ve 333 milyon 120 bin 935 bin TL kâr elde eden şirket kârını yine yatırımlara dönüştürmeyi hedefliyor.