Yeni tasarım ve içeriğiyle okurlarıyla buluşan Türkiye’nin en köklü inşaat dergisi olan İnşaat Dünyası dergisi, Türkiye’nin lokomotif sektörü olan inşaat ve yapı sektörünün uluslararası gelişimini ana misyonu olarak görür ve yıllardır ödün vermediği yayıncılık çizgisini sürekli geliştirerek bu misyonu gerçekleştirmeyi hedefler.

Gaggenau

ÖZEL TASARIM MUTFAKLAR VİZYONU

1931 yılında, “Eisenwerke Gaggenau A.G.” şirketi Dr. Otto von Blanquet tarafından satın alınır. Şirketin 1956 yılında Blanquet’in oğlu Georg tarafından devralınması ise yeni bir dönemin başlangıcı anlamına gelir. İlhamını yemek yapma tutkusundan alan Georg, sofistike, kullanımı kolay ev cihazları ile donatılmış özel tasarım mutfaklar vizyonunu hayata geçirir. Gaggenau’nun, zamanın ötesinde bir güzelliğe ve işlevsel estetizme sahip yenilikçi, ankastre ev cihazlarında dünyanın ilk ve önde gelen markası olarak yerini sağlamlaştırması da bu vizyon ile sağlanır.

PROFESYONEL KALİTEDE ANKASTRE MUTFAK CİHAZLARI

Önde gelen profesyonellerin ve en iyi şeflerin gereksinimlerinden esinlenen Gaggenau, profesyonel mutfaklardaki teknolojiyi ev mutfaklarına taşıyor. Şirketin mevcut ürün yelpazesinde, fırınlar, buharlı kombi fırınlar, ısıtma çekmeceleri, mikrodalga fırınlar, espresso makineleri, Vario özel pişirme cihazları, cam seramik, gazlı ve indüksiyonlu ocaklar, havalandırma ve soğutma cihazları, şarap dolapları ve bulaşık makineleri yer alıyor.

BİR TASARIM İFADESİ

Gaggenau’nun tasarım dili, temel olana odaklanıyor. Her ayrıntı iyi düşünülmüş, net ve sade. Bu dilde, moda ve trendlerin ötesine geçen bir tasarım ve kalite tavrı ifade buluyor. Gaggenau cihazlarının sahip olduğu dayanıklılığın anahtarı, paslanmaz çelik ve alüminyum gibi sadece en yüksek kaliteli malzemelerin kullanılmasından geliyor. El işçiliği ve ayrıntıya özen gösterme geleneği bugün de devam ediyor. Gaggenau, bugüne kadar pek çok ürünü ile ‘iF Ürün Tasarım Ödülü” ve “Almanya Federal Cumhuriyeti Tasarım Ödülü” gibi, gıpta ile bakılan uluslararası tasarım ödüllerini kazanan markalar arasında yer alıyor.

ÖNCÜ İNOVASYONLAR

Bugüne kadar hiçbir üretici, özel mutfaklar üzerinde Gaggenau kadar belirgin ve kalıcı bir etki bırakmış değil. Gaggenau, ankastre fırının geliştirilmesinde ön saflarda yer alıyor. Gagganau’nun ev mutfaklarına getirdiği en iyi bilinen yenilikler arasında, cam seramik ocak ve buharlı kombi fırın gibi, her ikisi de mutfak dünyasını muazzam şekilde etkileyen cihazlar da yer alıyor. Gaggenau’nun diğer yenilikleri arasında bir soğutma duvarı oluşturacak şekilde kombine edilebilen tam entegre soğutma cihazlarından oluşan ilk modüler sistem olan Vario 400 Soğutucu Serisi ve cihazın tüm yüzeyini tek bir büyük yemek pişirme alanına dönüştürerek pişirme kaplarının yüzey üzerinde istenen herhangi bir yere konmasına imkan veren CX 480 tüm yüzeyi indüksiyonlu ocak da bulunuyor.

SÜRDÜRÜLEBİLİRLİK VE SORUMLULUK

Elliyi aşkın mühendis ve uzmandan oluşan bir ekip, yeni fikirler yaratmak için altı Gaggenau tasarımcısı ile yakın işbirliği içinde çalışıyor. Gaggenau, tarihi boyunca 300’ün üzerinde patenti kayda geçirdi. Gaggenau, yeni ürünlerinin sunduğu zaman ve enerji tasarrufuna dikkat çekmeye devam ediyor. Gaggenau, BSH Grubu’nun içinde çok özel bir marka olarak, sürdürülebilirlik ilkesine ve doğal kaynakların sorumlu şekilde yönetilmesine bağlı şekilde faaliyetlerini yürütüyor.

150 MİLYON AVRO

Üstün kaliteli ev aletleri üreticisi Gaggenau, “Made in Germany” teknolojisi ve tasarımı ile inovasyonda bir lider. Defalarca uluslararası ödüller alan ürünleri ile özel mutfak alanında sürekli yeni devrimler yaratan şirket, 300 yılı aşkın geçmişiyle öne çıkıyor. Şirketin başarısı, teknolojik açıdan ilerleme ve işlevsellikle kombine edilen net bir tasarım dili temeline dayanıyor. 1995 yılından bu yana BSH Bosch ve Siemens Hausgeräte GmbH Münih’in bir iştiraki olarak faaliyet gösteren Gaggenau, bugün, 50’yi aşkın ülkenin metropollerinde, amiral gemisi galerileriyle temsil ediliyor. Şirket, 2010 yılında, 150 milyon Avro’nun üzerinde bir ciro elde etti.