Yeni tasarım ve içeriğiyle okurlarıyla buluşan Türkiye’nin en köklü inşaat dergisi olan İnşaat Dünyası dergisi, Türkiye’nin lokomotif sektörü olan inşaat ve yapı sektörünün uluslararası gelişimini ana misyonu olarak görür ve yıllardır ödün vermediği yayıncılık çizgisini sürekli geliştirerek bu misyonu gerçekleştirmeyi hedefler.

Görüntü aktarımında koaksiyel kablo gerektirmeyen diafon sistemi

Sistem diğer diafon sistemleri gibi kapı ile görüntülü konuşmayı, kapıyı açmayı varsa güvenlik ve kapıcı ile konuşmayı sağlıyor. Az enerji tüketen yeşil binalara uygun bir diafon sistemi olan Multibus “bas-konuş-bırak-dinle” eylemlerine gerek kalmadan otomatik konuşmayı sağlıyor. Konuşmalı sistemi 3, görüntülü sistemi 4 kablo ile çalışan sisteme binada kapıcı veya site güvenliği varsa bir kablo daha ilave edilebiliyor. Bina içinde veya sitelerde görüntü aktarımı için koaksiyel kablo gerektirmeyen cihaz, sadece enerji kaynağı, kapı paneli ve monitörden oluşuyor. Sistem bir blokta 256 daireye, bir sitede 32 blok sayısına, bir blokta 4 kapı ve 8 asansör sayısına kadar kurulabiliyor.

Sisteme bağlanabilen kapı paneli, monitör ve telefon seçenekleri oldukça fazla… Bunlar renkli veya siyah beyaz, ahizeli veya otomatik konuşmalı ve 3.5”,4”,7” ekran boyutlarına sahip monitörler olabiliyor.

Multitek, Multibus ürününün en önemli avantajlarını şöyle sıralıyor:

Yerli, yabancı piyasadaki benzer sistemler kablo mesafesinden ve ortamdaki parazit sinyallerden çok etkilenir, dolayısıyla sistem performansı çok düşer ve kullanıcılara sorun yaratır. Multibus sisteminde, uygulanan yeni teknolojilerle böyle bir sıkıntı ortadan kaldırılmıştır.

Multibus sisteminde maliyeti düşürmek ve sistem güvenirliliğini arttırmak için mümkün olabilen her özellik yazılımla gerçekleştirilmiştir. Sonuçta Multibus sisteminin güvenirliliği artmış ve ekonomiklik kazanılmıştır. Sistem az enerji tüketmesi ile de hem çevre kirliliğini azaltmakta ve hem de elektrik faturalarında tasarruf sağlamaktadır.

MERKEZ/FABRİKA :

Necip Fazıl Mah. Köroğlu Sok No:25 Dudullu-Ümraniye 34776 İSTANBUL

T: +90 216 420 3838

F: +90 216 415 7918

E: info@multitek.com.tr

W: www.multitek.com.tr