Yeni tasarım ve içeriğiyle okurlarıyla buluşan Türkiye’nin en köklü inşaat dergisi olan İnşaat Dünyası dergisi, Türkiye’nin lokomotif sektörü olan inşaat ve yapı sektörünün uluslararası gelişimini ana misyonu olarak görür ve yıllardır ödün vermediği yayıncılık çizgisini sürekli geliştirerek bu misyonu gerçekleştirmeyi hedefler.

Governador Plácido Castelo Stadyumu, 2014 Dünya Kupası’na JCB ile hazırlanıyor

Brezilya’nın Fortaleza şehrinde yer alan ve FIFA 2014 Dünya Kupası’nda altı oyuna ev sahipliği yapacak olan Plácido Castelo Stadyumu, Haziran 2014’te ilk karşılaşma için başlama vuruluşu yapılana kadar, 67.000 futbol taraftarına ev sahipliği yapmak üzere hazırlanıyor. JCB marka iş makinaları, statta belli noktalarda yıkım yapıyor ve gerekli inşaat malzemelerini taşıyarak stadın genişletilmesine yardımcı oluyor.

Kazıcı-yükleyici ve teleskobik yükleyici ürün gruplarında, iş makinası sektöründe dünya pazar lideri olan JCB, dünya çapındaki bu büyük organizasyon için yapılan hazırlıkların süratli bir şekilde tamamlanmasına katkı sağlıyor. JCB teleskobik yükleyiciler, çok geniş ataşman seçeneği ve tek bir iş makinesi ile birden çok makinanın yapabileceği işi yapma özelliğiyle, dünya genelinde inşaat sektörü başta olmak üzere tarım, geri dönüşüm gibi birçok sektörün aranan ekipmanları arasındaki yerini kısa sürede almayı başardı. JCB, bugüne kadar birçok önemli spor organizasyonunda stadyumların maçlar için hazırlanmasındaki çalışmalarda yer aldı.

JCB, Brezilya’daki stadyum projesi için JCB 535-125 ve JCB 540-170 model teleskobik yükleyicileri, JCB 4CX ve JCB 1CX kazıcı-yükleyicileri ile çalışmalarını sürdürüyor. JCB’nin Brezilya’daki fabrikasında üretilen JCB 3C kazıcı da bu dört modele çalışmalarda eşlik ediyor. Hidrolik kırıcılarla donanımlı JCB 3C ve JCB 4CX kazıcı-yükleyiciler, stadyumun üst örtüsünü yıkmak için kullanılıyor. JCB kazıcı-yükleyicilerin en kompakt olanı JCB 1CX ise, stadın içindeki koltukları sökerek, daha alt katmanlardaki dar alanlara erişiyor. JCB 535-125 teleskobik yükleyici, inşaat süreci boyunca büyük hacimli paletlenmiş malların dağıtımını yapıyor. JCB 540-170 teleskobik yükleyici ise, işçilerin – mevcut erişim yollarının bazıları yıkılmış olan – stadyumun üst kısımlarına ulaşmalarını sağlıyor.