Yeni tasarım ve içeriğiyle okurlarıyla buluşan Türkiye’nin en köklü inşaat dergisi olan İnşaat Dünyası dergisi, Türkiye’nin lokomotif sektörü olan inşaat ve yapı sektörünün uluslararası gelişimini ana misyonu olarak görür ve yıllardır ödün vermediği yayıncılık çizgisini sürekli geliştirerek bu misyonu gerçekleştirmeyi hedefler.

Grimar Mermer

PROJEDE TERCİH EDİLME SEBEPLERİ

“İki nesildir mermer ve suni mermer tedariği ve uygulama alanlarında uzmanlaşmış firmamız Yeşilyurt İnşaat, son üç yıldır yarım asırlık birikimini Grimar Mermer adıyla markalaştırmaya yönelmiş ve yüksek standartlı projelerde yer almaya başlamıştır. Yurt içinde ve yurt dışındaki ocaklardan tedarik ettigi 1. sınıf hammaddeyi yüksek verim ve titizlikle işleyen üretim ekibinin yanısıra projelendirme ve montaj safhalarında yetkin bir ekibe sahip oldugu için Varyap Meridian projesinde doğal taş işlerinde çözüm ortağı olmayı başarabilmiştir. Projede kullanılan Savana Grey, Rustic Green gibi ürünleri kullanılacağı mekanlara göre doğru ve fonksiyonel yüzey işlemleriyle geliştiren Grimar proje ekibi, tedarikçiler arası yüksek rekabetin olduğu bir projede firmanın bir adım önde olmasını sağlamıştır. Firmanın projede yer almasını sağlayan başlıca etkenlerden bir diğeri uzun yıllara dayanan proje tecrübesinin yanında doğal taş ihracatı alanında donanımlı olmasının etkisiyle mermer sektöründe yaşanan seleksiyon sorunlarını müşterisine yansıtmaksızın 1. sınıf ve mekanlara göre seleksiyonu yapılmış halde şantiyeye sorunsuz malzeme ulaştırabilmesidir.”

KULLANILAN ÜRÜNLER

“Çevreci duyarlılığı oldukça yüksek olan projede, açık alanlarda Grimar markalı yeşil renkli Rustic Green döşeme ve açık havuzlarda yine bu taştan mamül fileli mozaikler tercih edilmiştir. Grimar tarafından geliştirilen yüzey işlemiyle özel olarak kaymaz bir form alan Rustic Green taşı peyzajda kullanılan diğer ürünler ve doğal çevre düzenlemesiyle ahenkli bir bütünlük oluşturarak projenin hedeflediği yeşil konsepte katkıda bulunmaktadır. Havuzlarda doğal taş kullanımı yaygın olmamakla beraber tasarımda yenilik ve doğallığı merkeze alan Meridian mimari proje ekibinin aldığı cesurca kararla açık havuzlar için seçilen Rustic Green mozaikler ile havuz içleri sentetik ve soğuk görünümden kurtarılmıştır. Lobilerde ise zeminde Grimar’ın portföyünde en çok çalıştığı ve tüm dünyada prestijli bir doğal taş olan Savana Grey ile lobi cephelerinde antik dönemlerden bu yana zarafet ve temizliğin simgesi sayılan Limestone taşı, cilalı olarak kullanılmıştır.”