Yeni tasarım ve içeriğiyle okurlarıyla buluşan Türkiye’nin en köklü inşaat dergisi olan İnşaat Dünyası dergisi, Türkiye’nin lokomotif sektörü olan inşaat ve yapı sektörünün uluslararası gelişimini ana misyonu olarak görür ve yıllardır ödün vermediği yayıncılık çizgisini sürekli geliştirerek bu misyonu gerçekleştirmeyi hedefler.

Hadımköy Akpınar Sanayi Bölgesi TMS ile gelişmeye devam ediyor

38 yılı aşkın süredir inşaat sektöründe kalıp ve iskele sistemleri konusunda iş kolaylığı ve pratik çözümler sağlayan TMS, sektöründe hızla gelişip, büyümek için yatırım yapmaya ve bu yatırımlar ile kalıp ve iskele sistemleri sektöründe öncü kuruluş olma yolunda hızla ilerlemektedir.

2007 yılında piyasaya sunduğumuz, büyük Ar-Ge çalışmaları ve yatırımlar ile ortaya çıkan VINC’I perde ve kolon kalıbı sistemlerimiz ömür, sağlamlık ve iş kolaylığı açısından müteahhitlerin ilk seçimi olmaktadır. VINC’I perde ve kolon kalıpları sistemlerimiz 80 KN/m² ye kadar beton basıncını karşılamakta ve tamamen robotlar ile üretilmektedir. Kalıp sistemlerindeki hata payı sıfırdır. Yüzeyi özel Visa-Form Elephant kaplama olması sebebi ile uzun ömürlü ve betonu pürüzsüz çıkarma özelliğine sahiptir. VINC’I perde ve kolon kalıplarımızın ön montaj gerektirmeden hemen kalıp kurulumuna hazır olması diğer özelliklerinden.

HADIMKÖY AKPINAR SANAYİ BÖLGESİ

Hadımköy Akpınar Sanayi Bölgesi bu sistemimizi kullanan müşterilerimizden sadece bir tanesidir. Hadımköy Akpınar Sanayi Bölgesi 150.000 m² ye yakın aktif inşaat alanını TMS İskele ve Kalıp sistemleri ile çözümlemektedir. Hadımköy Akpınar Organize Sanayi, TEM ve E-5 gibi Türkiye’yi dünyaya bağlayan yollara yakın olup yapılacak olan 3.köprü ön görülen güzergahına ise 5 km uzaklıktadır. Akpınar Organize Sanayi Bölgesi, hiçbir imar ve ruhsat sorunu yaşanmayacak, bütün planları onaylı ve güvenliği sağlanmış bir sanayi bölgesidir. Aynı zamanda, işi, işvereni ve çalışanı aynı bölgede buluşturarak, yoğun trafikte zaman kaybını önleyen, çalışanların aileleri ile birlikte konut dahil tüm sosyal ihtiyaçlarının karşılandığı alanlarla donatılmış, parkları, yeşil alanları, hastanesi, sineması, bankaları, alışveriş merkezi, kafeteryaları, marketleri, camisi, Avrupa’nın en büyük, dünyanın üçüncü büyük posta ve kargolama merkezi ve dünyaca tanınmış markaların tesisleri bulunan bölgenin yüz akı olacak bir sanayi bölgesi Akpınar Organize Sanayi Bölgesi…

Bu alanlarda turizm tesisleri, özel eğitim ve sağlık tesisleri, bakım, akaryakıt, LPG ikmal istasyonu ve oto servis istasyonları, depolama alanları, büro hizmetleri, yönetim birimleri, atık ve artık bırakmayan çevre sağlığı yönünden tehlike yaratmayan üretim tesisleri, sağlık, tıbbi ve kozmetik ürünler imalat tesisleri, ticaret ve iş merkezi gibi çevresel duyarlılığı gösteren ve yüksek kamu maliyeti yaratmayacak biçimde kentsel yaşamı destekleyici sınırlı kullanımlar yer alabilecektir. 1.500.000 m² alana sahip, 275 adet sanayi parselinin tümünün imalatını yapacak olan Hadımköy Akpınar Sanayi Bölge şantiyesinde bulunan sistemlerimiz şunlardır:

Vinc’i 80 Ayarlı Kolon ve Perde Kalıpları: = 1438 m²

TRK 160 Tırmanma Konsolları: = 30 m-tül

Kaufmann HT-20 Ahşap Kirişler: = 9900 m-tül

VINC’I 80 PERDE VE KOLON KALIBI: VINC’I 80 Perde ve Kolon Sistemi panoları kapalı torsiyona mukavim çelik çerçevelerden oluşmuş ve enlemeler kutu profillerden yapılmıştır. Vinc’i panolar plastik yüzeyli plywood Elephant kaplıdır. Çelik çerçeve profili elemanın istenilen her çerçeve noktasında bir diğeri ile bağlantısını temin edecek şekilde tasarlanmıştır. Kalıp kilidi REX her enlemeye ve çerçevenin enine boyuna herhangi bir noktasına yerleştirilebilir ve bir çekiç darbesiyle açılabilir veya kapatılabilir. Panolarda konik olarak açılmış ankraj delikleri DW15’lik tie-rod kullanımı için uygun olup 80 KN/m² ye kadar beton basıncını karşılamaktadır.

Perde Panosu genişlikleri 30, 45, 75, 120, 240 cm ve yükseklikleri ise 330, 300, 270, 180, 150, 120 cm olarak seçilmiştir. Kolon Panosu genişlikleri 75, 90, 105 ve 120 cm ve yükseklikleri ise 330, 300, 270, 180, 150, 120 cm olarak seçilmiştir. Vinc’i panolar, REX Vinc’i kilit, Dwidag tie-rod, Vinc’i CE sertifikalı vinç kulbu, Vinc’i tipi beton döküm konsolları, çiftli payanda ve pabuçlarından oluşmaktadır. VINC’I kalıp tasarımı GSV ye göre ve (Güteschutzverband Beton Schalungen) DIN18202 ye göre ve 80 kN/m² beton basıncında max eğilme 3 mm. ile sınırlanacak şekilde yapılmıştır. Burada beton basıncı olarak DIN 18218 deki “taze beton basıncı” esas alınmıştır.

TRK 160 TIRMANMA KONSOLLARI: Yüksek Perde, kolon, şaft gibi yapılarda TRK 160 tırmanma konsollarımız VINC’I, SIMPEX, MULTIX, HAND’I gibi kalıp sistemlerimiz ile birlikte güvenle kullanılabilmektedir. Her sistemde de rüzgar bağlantısı, alt sepet gibi uygulamalar mümkündür. TRK 160 tırmanma konsolu kolay hareket ettirilen araba sistemi, yatay ve düşey hassas ayar mekanizması gibi opsiyonel özelliklere de sahiptir. KA-E 250 konik ankraj elemanı, MULTIX özel asker elemanı, MULTIX asker bağlantı papucu ve bağlantı elemanları, bağlantı boruları, boru kelepçesi kapsam dahilindedir.

KAUFMANN HT20 AHŞAP KİRİŞLER: Türkiye Distribütörü olduğumuz Kaufmann HT-20 ahşap kirişlerimiz Akpınar Organize Sanayi Bölgesi’nde döşeme sistemlerinde kullanılmıştır. HT-20 ahşap kirişler Avusturya menşeli olup gövdesi masif olarak üretilmiştir ve başlıklarında bulunan plastik korumalarda standart olarak sunulmaktadır.

Hadımköy Akpınar Organize Sanayi Bölgesinde olduğu gibi TMS ürünleri yurtdışı ve yurtiçi projeler de TMS mühendisleri ve teknik ekibinin desteği ile birlikte güvenle kullanılmaya devam etmektedir. Bu tür büyük projelerin, kalıp ve iskele sistemleri tedarikçisi olmaktan mutluluk ve gurur duymaktayız.