Yeni tasarım ve içeriğiyle okurlarıyla buluşan Türkiye’nin en köklü inşaat dergisi olan İnşaat Dünyası dergisi, Türkiye’nin lokomotif sektörü olan inşaat ve yapı sektörünün uluslararası gelişimini ana misyonu olarak görür ve yıllardır ödün vermediği yayıncılık çizgisini sürekli geliştirerek bu misyonu gerçekleştirmeyi hedefler.

İki El Yapı Ürünleri

PROJEDE TERCİH EDİLME SEBEBİ

“VARYAP-TOKİ ortaklığı ile yapılan, büyüleyici mimarisi ile İngiltere’de European Residental Property Awards tarafından “Dünyanın En İyi Projesi” seçilen VARYAP Meridian projesinde detaylara verilen önem her zaman en ön planda tutulmuştur. Çevreye ve yeşile olan duyarlılığı ile LEED sertifikası alacak VARYAP Meridian Projesinde hizmet verecek olan firmalar ve kullanılacak ürünler, uzun ve özenli çalışmalar sonucunda belirlenmiştir. Bu doğrultuda İkiel Yapı Ürünleri kalitesinden ödün vermeyen, dünya lideri Alman Grohe markasıyla VARYAP Meridian projesine hizmet vermek için iş ortağı olarak seçilmiştir.

KULLANILAN ÜRÜNLER VE SUNULAN ÇÖZÜMLER

“VARYAP Meridian ve benzer büyük projelerin çevreye ve yeşile duyarlılığını kanıtlayan LEED (Enerji ve Çevre Dostu Tasarımda Liderlik – Leadership in Energy and Environmental Design) sertifikası alımında dünyanın en değerli hayat kaynağı olan su büyük önem oluşturur. İşte bu yüzden su tasarrufu projelerin armatür seçiminde en çok dikkat edilen konudur. Bu noktada armatür ve gömme rezervuarların marka ve serilerinin seçimi de büyük önem kazanmaktadır. VARYAP Meridian projesi yetkilileri bu noktada konusunda profesyonel ekibiyle hizmet veren sektöründe markalaşmış İkiel Yapı Ürünleri’nin de çözüm ortaklığıyla, proje için en doğru markalardan biri olan Grohe markasıyla destek vermiştir. Dünya devi Alman armatür markası Grohe marka armatür ve gömme rezervuarlarının, yapılan doğru müdahalelerle projede %40 su tasarrufu sağlanmaktadır. Markanın ve serilerinin de seçimlerinde VARYAP yetkilileriyle birlikte hareket eden İkiel Yapı Ürünleri, VARYAP Meridian projesine yakışır hem tasarım hem de su tasarrufu düşünülerek müşterilerine ve çevreye duyarlılığını göstermiştir.”